Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - VI Turniej

Grand Prix (fot. nadesłane do redakcji)

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 22.09.2018 r. zakończyło się Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Na ostatni turniej zgłosiło się łącznie 15 zawodników (11 open, 3 junior, 1 skrzat).

W kategorii SKRZAT niemal tradycyjnie zgłosił się tylko jeden, zawodnik. Dzięki systematyczności Jan Pindel zwyciężył w całym cyklu, a dodatkiem do całości było nabieranie doświadczenia podczas gry ze starszymi kolegami.
Klasyfikacja Końcowa Skrzatów:
1. Jan Pindel - 288 pkt.
2. Borys Gryń - 120 pkt.
3. Lahutta Aleksandra - 48 pkt.

W kategorii JUNIOR końcowe miejsca były już rozdzielone, a ostatnie spotkanie najwytrwalszej trójki nie przyniosło niespodzianek. Po rozegraniu meczy każdy z Każdym najlepszy ponownie okazał się Kamil Mrozek, kolejne miejsca zajęły Lena Wilczewska i Agata Łucka. Taka sama kolejność.

Klasyfikacja końcowa Juniorów:
1. Kamil Mrozek - 300 pkt
2. Lena Wilczewska - 234 pkt.
3. Agata Łucka - 204 pkt.

W kategorii OPEN spokojny o końcowy wynik mógł być tylko lider rankingu, natomiast walka o miejsca 2-5 toczyła się do samego końca.
Pierwsza runda przebiegła błyskawicznie, mecze trwały około godziny i kończyły się po 2 setach.
W ćwierćfinale zameldowało się trzech zawodników, których wynik decydował o ostatecznej kolejności w rankingu końcowym, bezpieczny był tylko lider.
W meczu o III miejsce Łukasz Pindel grał z trzecim w rankingu Markiem Gutjar. Lepiej dysponowany tego dnia był Łukasz Pindel, który wygrał 2:0 (6:4, 6:4). Po porażce, 3 pozycja w klasyfikacji końcowej Marka Gutjar była zagrożona.
W finale zmierzyli się Paweł Walecki i Piotr Zarzycki, był to mecz który decydował o kolejności końcowej pierwszej piątki całego cyklu. Dopiero w ostatnim meczu walka trwała nieco dłużej i zakończyła się po trzecim secie. Lepszy okazał się Paweł Walecki wygrywając 2:1 (6:7, 6:1, 10:7).

Najlepsza piątka w kategorii OPEN:
1. Łukasz Pindel - 252 pkt
2. Damian Manuszewski - 174 pkt.
3. Marek Gutjar - 156 pkt.
4. Piotr Zarzycki - 150 pkt.
5. Paweł Walecki - 132 pkt.

Po zakończeniu zmagań, najlepsi zawodnicy w każdej kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi.