XXVI Uliczny Bieg SAMBORA

Bieg Sambora (fot. nadesłane do redakcji)

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 5 listopada odbył się XXVI Uliczny Bieg SAMBORA. Jesienna pogoda „zlitowała” się nad biegaczami, od rana do końca Biegu nie było wiatru, temperatura znośna i co najważniejsze NIE PADAŁO!

Imprezą towarzyszącą Biegowi Głównemu był Bieg Mały Sambor dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który rozpoczął się o godz. 10.00. Trasa wokół terenu rekreacyjnego KANONKA, a dystanse od 400 do 1200m. Bieg odbył się w sześciu kategoriach, a nagrodzono trzech najlepszych zawodników w każdej z nich. Każdy z uczestników który ukończył Bieg otrzymał pamiątkowy medal, a wśród wszystkich rozlosowano 30 nagród niespodzianek. Bieg ukończyło 277 młodych zawodników.

3. Frelke Marcel - Gim Nr 2

Punktualnie o godz. 12.00 nastąpił start XXVI Biegu SAMBORA. Na KANONCE rekordowa w tej imprezie liczba uczestników. Do Biegu Głównego zapisało się ponad 450 zawodników, a ukończyło 399. Rozpiętość wiekowa ogromna, od 16 do…. 82 lat!!! Najstarszym zawodnikiem który ukończył Bieg był Pan Stanisław Niwiński z Gdańska - 82 lata z czasem 1:13:49.
Na całej trasie o pierwsze miejsce walczyli dwaj biegacze. Na ostatnich 2 km przyspieszył Marek Kowalski z Żukowa i ostatecznie zwyciężył w znakomitym czasie 0:30:21. 19 sekund za nim metę przekroczył Biniface Nduva z Kenii, a trzeci był Artem Kazdam z Ukrainy. Wśród pań zwyciężyła Valentyna Kiliavska z Ukrainy z czasem 0:36:34, II miejsce zajęła Monika Czapiewska ze Skorzewa, a III była Dominika Nowakowska z Kiełpina.

Na mecie na zawodników którzy kończyli Bieg w znakomitej kondycji i większości z uśmiechem na ustach czekała gorąca zupa, herbata, napoje i owoce, oraz…. mnóstwo nagród. Oprócz nagród w kategoriach wiekowych, których było aż 12 (+ 2 kat OPEN). Na mecie 30 biegaczy otrzymało nagrody niespodzianki wylosowane podczas trwania Biegu.

Wyłoniono zwycięzców na kibicowanie na trasie. Nagrody, usługi TCSiR (basen, fitness club) wartości 500 zł dla rodziny Państwa Polenz z Czyżykowa, oraz grupa kibicująca na ul. Wojska Polskiego (dziewczyny z tamburynem), oraz dodatkowo Pani „z garnkiem mocy” z okolic ulicy Jana z Kolna. Wymienionych prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu TCSiR celem odebrania nagród.

XXVI Uliczny Bieg SAMBORA przeszedł do historii. Impreza ciągle się rozrasta. W tym roku prawie 400 zawodników, w przyszłym organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji już planuje ponad…. 700!

TCSiR składa serdeczne podziękowanie sponsorom, firmom EATON i GEPEC Tczew za wsparcie, bez którego impreza nie byłaby tak okazała.

Wielkie podziękowanie dla Policji i Straży Miejskiej w Tczewie, za dbałość o bezpieczeństwo na trasie Biegu, wolontariuszom z OSiW OHP w Tczewie, partnerom z „Biegający Tczew”.
TCSiR zaprasza już za rok na 10 km po ulicach Tczewa w XXVII Biegu SAMBORA.