Tczewianie w warszawskim finale

Dwa zespoły razem z Władysławem Żmudą - jedynym Polakiem, który wystąpił na czterech Mistrzostwach Świata (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Tczewianie w warszawskim finale
W niedzielę, 6. czerwca, w Warszawie odbył się finał krajowy turnieju piłkarskiego ADIDAS FOOTBALL CHALLENGE 2010.W całym turnieju tylko w roczniku 1996 w wzięło udział ponad 60 zespołów z całej Polski. W warszawskim finale zagrało osiem najlepszych zespołów z całego kraju, w tym aż dwa tczewskie zespoły Gimnazjum nr 1 Tczew i Gryf 2009 Tczew, których trenerem i nauczycielem jest Wojciech Fabich.

Losowanie skojarzyło w jednej grupie oba nasze zespoły razem z UKS Rakowia/Gwardia Warszawa i Perła Złotokłos. W drugiej grupie grały Arka Gdynia, UKS 2 Siedlce, GOSRiT Luzino i MKS Kluczbork. Niestety faza grupowa zakończyła się niepomyślnie ponieważ G1 przegrało z Perłą 1-5 a Gryf - Rakowi/Gwardii 2-6. W meczu obu tczewskich drużyn padł remis 4-4. W ostatnich meczach grupowych ponownie tczewiacy ulegli stołecznym : G1 - Rakowia/Gwardia 4-7 a Gryf- Perła 3-8. W meczach o miejsca 5-8 G1 grało z MKS Kluczbork , przez całe spotkanie zdecydowanie przeważali czego efektem było prowadzenie 2-0, jednakże kontry wyprowadzane przez przeciwników były zabójcze i mimo przewagi i kilku 100procentowych sytuacji ulegli 2-3. Gryf spotkałsię z Luzinem i po zaciętej walce uległ 2-4 .W meczy o 7 miejsce ponownie spotkały się obie tczewski drużyny i po remisie 3-3 i rzutach karnych wygrali gimnazjaliści. Główna przyczyną słabego wyniku niewątpliwie był fakt, iż chłopcy z Tczewa wyjechali już o 4 rano i po długiej podróży w upale przyszło im rywalizować z miejscowymi drużynami . Ale i tak sam występ w finale krajowym można uznać za niezłe osiągnięcie.

Składy drużyn z Tczewa:
Trener - Wojciech Fabich,
Gimnazjum nr1 Tczew:
Oskar Walkowiak, Mateusz Iwanowski, Łukasz Fabich, Paweł Plewniak, Patryk Kacprzak, Szymon Budych, Daniel Lorkowski, Bartosz Piekarski, Jakub Żurawski.
Gryf 2009 Tczew:
Paweł Dragoński, Michał Haftkowski, Kamil Grabarczyk, Patryk Urban, Rafał Rekowski, Piotr Maszka, Kamil Wechmann, Szymon Oszmana , Michał Stosik

Na zdjęciu dwa zespoły razem z Władysławem Żmudą jedynym Polakiem ,który wystąpił na czterech Mistrzostwach Świata.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ... _gość

  10.06.2010, 20:05

  ...

  wechmann ?? Śmieszne [ ha ha ha ] już prędzej to Wichmann

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx2 
 • -1

  Adrian

  13.06.2010, 17:16

  Jestem dumny z naszych chłopaków

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.