I Turniej GP Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym

(fot. TCSiR)
W sobotę 23 maja na kortach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się pierwszy z sześciu turniejów w ramach Grand Prix Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym.

Już o godzinie 8.30 pierwsi na kortach pojawili się tenisiści w kategorii SKRZAT i JUNIOR. Do rywalizacji przystąpiło 11 zawodników, którzy grali systemem każdy z każdym.

W kategorii SKRZAT

I miejsce zajął Konrad Łęgowski, który wygrał wszystkie pojedynki.
II miejsce Maciej Ormianin.
Kolejne miejsca zajęli: Kamil Mrozek, Marta Pilas, Dagmara Miziałek i Agata Pilas.

W kategorii JUNIOR

I miejsce Daria Jekel, która wygrała wszystkie mecze.
II miejsce Nikodem Śmiałek
Kolejne miejsca zajęli: Daniel Różanowski, Paweł Ormianin i Paweł Linda.

O godz. 11.00 rozpoczęły się zmagania w kategorii OPEN. Do rywalizacji przystąpiło 9 tenisistów. Turniej był bardzo zacięty i…. wyczerpujący, gdyż przy tej ilości zawodników rozegrano go jednego dnia.

W półfinałach Marek Gutjar pokonał Damiana Manuszewskiego 6:2 ; 6:0, a Patryk Pychyński wygrał z Andrzejem Błaszkowskim 6:3 ; 7:5 przegrywając w drugim secie 1:4 i 3:5.

W meczu o III miejsce Manuszewski: Błaszkowski 6:4 ; 6:3.

W finale po bardzo pasjonującym, 3-setowym pojedynku pierwszym liderem został Marek Gutjar, który pokonał Patryka Pychyńskiego 6:7 ; 6:2 ; 6:2. Pierwszy set padł łupem Patryk po obronie 6 piłek setowych. Drugi i trzeci set to długie wyczerpujące wymiany z systematycznym punktowaniem Marka w decydujących momentach.

Kolejne zawody GP Tczewa w Tenisie Ziemnym, organizowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji w sobotę 13 czerwca 2015r. Od godz. 8.30 SKRZAT i JUNIOR, a od godz.11.00 kategoria OPEN.