Tczewska Amatorska Liga Koszykówki - już w pełnym pędzie

Talk 2017 (fot. mat. prasowe)
Podczas TALKu na zewnątrz hali szalał orkan, a w środku trwały bitwy na trójki, faule, zbiórki i przechwyty. Tylko dwie drużyny nie przegrały żadnej z tych bitew. Devils i ProCam-Tcz nadal niepokonani. Tuż za nimi Fanatycy Znad Wierzycy i Bolmet.

Mecze sobotnie

Victoria Kaliska Basket : Tigers 58:48

W połowie meczu był remis. Remis spowodowany dwoma różnymi kwartami. W pierwszej dominowali Tigersi, w drugiej Victoria. W trzeciej rozpędzeni zawodnicy z Kalisk zagwarantowali sobie zwycięstwo wyrywając tą część gry 14:5. Czwarta kwarta na remis i mamy wynik.

Victoria mimo kilometrów do przejechania stawiła się na oba weekendowe mecze w ... 11 osobowym składzie. To może powodowało mały chaos w składzie, ale przed nami długi sezon i z pewnością Victoria znajdzie optymalną rotację podczas spotkań.
Młody zespół Tigers zbierają na razie od wszystkich baty, ale po raz setny napiszemy, że w nich wierzymy i czekamy na pierwszą wygraną w edycji.

Fanatycy Znad Wierzycy : ProCam-Tcz 40:61

Mecze Fanatyków i ProCamu zawsze należą do tych najciekawszych. Gwarantują kibicom twardą męską grę i dużo emocji. Było by ich zdecydowanie więcej gdyby nie kontuzja kapitana FZW Filipa Rajkowskiego. Jeszcze do połowy zawodnicy ze Starogardu trzymali wynik. W drugiej nie brakowało wzajemnych prowokacji i niezbyt czystej gry. Silniejsi psychicznie okazali się zawodnicy Tcz i powoli budowali przewagę. Ostatecznie wygrali różnicą 20 punktów.

BASKET TEAM : Malbork7 49:59

Zawodnicy zza Wisły i Nogatu w poprzedniej edycji długo czekali na zwycięstwo. W tej dokonali tego już w trzecim meczu. Pomógł im w tym, znany TALKowiczom z występów w paru zespołach, Krzysztof Lopko. Krzysztof dołączył do młodszych kolegów i pomaga im bardzo w rozgrywaniu piłki. Widać większy spokój w ataku, a i rzucać jest komu.
Basket Team pierwszy raz w tym sezonie z Pawłem Sieradzkim i Danielem Łakomiec w składzie. Daniel pozytywnie zaskoczył dodał sporo energii w grę drużyny. Paweł natomiast jest zawodnikiem który czasem może bardzo pomóc zespołowi, czasem absorbuje na sobie całą uwagę w grze, a jednak z tego nic nie wynika. I tak też było w tym meczu.

BOLMET : DEVILS 38:46

Zespoły w pełnych składach. W szeregach Bolmetu dwóch braci Kraśniewskich, Diabły z Dawidem Topolskim i Maćkiem Gilem. Mecz bardzo wyrównany i zacięty. Grę narzędziowców ciągnęli bracia i może właśnie zabrakło trochę zespołowości w grze i wsparcia pozostałych zawodników aby wygrać ten mecz.
Zespołowości natomiast nie można odmówić Devilsom. Dobrym prognostykiem jest dobre wejście w sezon tej drużyny weteranów. Pozytywem powroty zawodników i poszerzenie składu, bo z tym różnie ostatnio bywało.

Mecze niedzielne

DEVILS : Tigers 66:34

W zapowiedziach tego spotkania pisaliśmy o tym, że Diabły mogą być lekko zmęczone po sobotnim spotkaniu. Pomyliliśmy się. Mimo braku Piotra Rosoła, lekko kontuzjowanego w sobotnim meczu, drużyna z piekła zagrała szybko i pewnie. Tigersi grali w pięcioosobowym składzie i nawet wygrali pierwszą kwartę. Później zwyciężyło doświadczenie i Dawid "Loyd" Topolski. Bardzo nas cieszy dobra forma lidera Devilsów. To dobry prognostyk na zacięte mecze na szczycie tabeli.

BASKET TEAM : ProCam-Tcz 54:58

"Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle". Monika Buczak, jedyna kobieta w TALKu, rzuciła w tym meczu 24 punkty, i o mały włos poprowadziłaby swój zespół do zwycięstwa. Basket Team to zespół nieobliczalny. Po słabym występie przeciwko Malbork7, poprzedniego dnia, w niedzielę zagrali wspaniale. Zabrakło opanowania w końcowych minutach spotkania i może trochę szczęścia. ProCam-Tcz jakby uczyli się grać w tym składzie. Brak grania piłką w tym meczu był bardzo widoczny, tak samo jak granie jednym środkowym. 40 minut dla Tomka Lange to trochę za dużo. Szczęśliwe zwycięstwo ProCamu.

BOLMET : Malbork7 63:46

Kapitan drużyny z Malborka obchodził w niedzielę urodziny. Jego zawodnicy chcieli zrobić mu prezent w postaci zwycięstwa ... nie udało się. Ich plany zepsuł Albert Doria-Dernałowicz i Maciej Kraśniewski. Mistrzowie szybko uzyskali bezpieczną przewagę i mogli rotować składem. Malbork7 ambitnie gonił wynik, ale zabrakło skuteczności i dokładności w grze.

Victoria Kaliska Basket : Fanatycy Znad Wierzycy 50:55

Jesienne przesilenie daje się odczuć również na TALKowym parkiecie. Zawodnicy odreagowują je na przeciwnikach. Ten mecz nie należał do przyjemnych do obserwowania z trybun. Dużo twardej męskiej walki, nie do końca czystych zagrań i przewinień. Z tej batalii zwycięsko wyszli zawodnicy FZW dzięki dobrej grze swoich liderów Szymona Radomskiego i Marcina Słowikowskiego. Victoria pokonana, ale patrząc na ich grę na pewno będzie się liczyła w walce o medale.

Wszystkie spotkania można było obserwować na żywo dzięki relacji na stronie FB kociewska.tv.