Mnóstwo emocji podczas Amatorskiej Ligi Siatkówki

Siatkówka (fot. tcz.pl)
Niezwykle emocjonujący przebieg miał drugi turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2011. Już po losowaniu wzrosła temperatura wśród zainteresowanych drużyn, gdyż w jednej grupie spotkały się zespoły ze Skarszew (zwycięzca I turnieju), TIMEX WB i Elbląga. Rzeczywistość przerosła oczekiwania, gdyż lider rozgrywek przegrał oba mecze grupowe i zajął jedno z ostatnich miejsc w turnieju, a w tabeli spadł aż na V pozycję.

W kolejnej grupie MEDYK Tczew po falstarcie w pierwszym turnieju, gdzie zajął jedno z ostatnich miejsc, spotkał się w grupie z v-ce liderem ze Zblewa i... pokonał go gładko 2:0! Wygrał też drugi mecz z "Siatkarzem" Tczew i awansował do finałowej grupy. Z czołowej trójki tylko zespół z Malborka pewnie awansował do finałów, czym już zapewnił sobie przodownictwo w tabeli.
Do grupy walczącej o miejsca IV-VI awansował Elbląg, Zblewo i Leśnicy.

Zespół z Elbląga pewnie wygrał swoje dwa mecze po 2:0 i zajął ponownie IVm. Zblewo wygrało z Leśnikami 2:0 zajmując V miejsce, a po raz drugi Leśnicy zajęli V lokatę.
W grupie finałowej Malbork nie zmarnował szansy stworzonej mu przez inne zespoły na przodownictwo w Lidze i wygrał oba mecze : z MEDYKIEM 2:0 (25:17 ; 25:21) i z Timexem WB 2:1 (25:23 ; 18:25 ; 15:8). TIMEX WB pokonał MEDYKA 2:0 (25:21 ; 25:22).