Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 2 - 0 WAP Włocławek.

II liga

Bramki (asysty)
:soccer: 6` Laura Krupienko (Paula Magulska)
:soccer: 90` Oliwia Aronowska (Magulska Paulina)

Udany rewanż naszego zespołu na drużynie WAPu Włocławek. W poprzedniej rundzie ulegliśmy na własnym stadionie zespołowi z WAPu 0 do 3, tracąc bramki po własnych błędach. W dniu wczorajszym nasz zespół wygrał zasłużenie na boisku rywala 2 do 0. Pierwszą bramkę w szóstej minucie zdobyła Laura Krupienko, która dobiła strzał Pauliny Magulskiej. Druga bramka wisiała w powietrzu. Mieliśmy swoje okazje między innymi sytuacja Pauliny Magulskiej, uderzenie w poprzeczkę Viktoria Osowska, strzał z dystansu Martyna Tryka, który efektownie obroniła bramkarka z Włocławka, a także niecelny strzał z kilku metrów Laury Krupienko. Druga bramka wpadła w 90 minucie meczu, swoje trafienie zaliczyła Oliwia Aronowska wykorzystując prostopadłe podanie Pauliny Magulskiej. Nasz zespół w tym meczu realizował bardzo dobrze zadania taktyczne nakreślone w szatni. Wielkie Gratulacje dla naszego zespołu. Aktualnie nasz zespół plasuje się na 3 miejscu w tabeli.

Wypowiedzi zawodniczek oraz trenerów:

Najbliższy mecz już w sobotę o godzinie 11:00. Na stadionie w Tczewie przy ulicy Elżbiety 21A podejmiemy Victorie Sianów.

Juniorki

Pogoń Tczew 2 - 4 MKS Gryf Tczew
8` Julia Kołodziej
36` Julia Kołodziej (Sara Podsiadło)

Mecz z Gryfem Tczew, rozpoczął się po naszej myśli, po kilku minutach spotkania, Julia Kołodziej wykorzystuje błąd w obronie drużyny Gryfa i strzela bramkę na 1:0. Niestety kilka minut później dochodzi do wyrównania. Przed przerwą w 36 minucie kolejny raz na listę strzelców wpisuje się Julia Kołodziej, wykorzystując podanie od Sary Podsiadło. Do przerwy prowadzimy 2:1
Druga połowa to trzy bramki dla drużyny przeciwnej. W pewnych momentach brakowało nam koncentracji i konsekwencji w obronie. Natomiast nie można odmówić nam walki i zaangażowania do samego końca. Wynik końcowy 4:2 dla drużyny Gryfa Tczew.

Zespół III ligowy

Pogoń Tczew 2 - 0 Olimpia Czersk
Bramki(asysty)
68` Kinga Salewska
76` Kinga Salewska (Natalia Grucza)

Mecz bardzo wyrównany, jednak to rywalki z Czerska były bardzo groźne w swoich kontratakach. Pogoń w swoim stylu budowała grę od bramki i starała się zaskoczyć rywalki z Olimpii grą kombinacyjną. Do przerwy mecz bardzo wyrównany, warunki pogodowe nie pozwalały nam rozwinąć skrzydeł wynik 0:0. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy mamy rzut karny dla drużyny gospodarzy. Tego dnia nasza bramkarka Weronika Pardyla jest nie do pokonania i broni rzut karny! Kilka minut później rewanżujemy się skutecznym kontratakiem i zdobywamy bramkę na 1:0. Strzelcem bramki Kinga Salewska.
Strzelona bramka dodaję nam skrzydeł i co raz odważniej atakujemy bramkę rywalek. Duża liczba sytuacji przekłada się na kolejną bramkę po podaniu prostopadłym, otwierającym drogę do bramki od Natali Gruczy, swoją szansę kolejny raz wykorzystuje Kinga Salewska po sytuacji 1x1 z bramkarzem. Wynik spotkania 2:0.

Najbliższy mecz już w sobotę o godzinie 14:00. Na stadionie w Tczewie przy ulicy Elżbiety 21A podejmiemy zespół Lwa Lębork.