Ferie zimowe z Powiatowym Centrum Sportu za nami

Ferie z PCS (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Ferie zimowe z Powiatowym Centrum Sportu za nami

zobacz galerię zdjęć: 3
Ferie zimowe 2019 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie dobiegły końca - czas na krótkie podsumowanie.

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie od wielu lat w okresie zimowych ferii jest organizatorem imprez sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z powiatu tczewskiego. Tegoroczny program ferii obejmował turnieje halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i piłki siatkowej, które rozgrywano w różnych kategoriach wiekowych. Brali w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich zarówno z terenu Miasta Tczewa jak i okolicznych miejscowości m. in., Gnojewa, Dąbrówki, Gniewa oraz Malborka i Gdańska.

Przez dwa tygodnie halę widowiskowo-sportową przy II LO w Tczewie, gdzie odbywały się turnieje odwiedziło 126 sympatyków Sportu. Średnio dziennie w zawodach uczestniczyło ponad 30 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się turnieje piłki nożnej oraz siatkówki. Łącznie wzięło w nich udział 18 drużyn (105 osób). Zawodnicy przybierali różne wymyślone przez siebie nazwy drużyn.


W zawodach piłkarskich bezkonkurencyjne okazały się drużyny:

1. Petarda Gnojewo - w kategorii wiekowej 2006-2011 (SP Nr 12, 2 i 7 Tczew)
2. TBS Tczew - w kategorii wiekowej 2003-2005 (SMS Malbork i SP Nr 4 Tczew)
3. King Tczew - w kategorii wiekowej 1999-2002 (II LO Tczew i ZST Tczew)

W turnieju siatkówki zwyciężyła drużyna:

1. Banda Łysego ( I LO Tczew i SB Gdańsk)

Tegoroczne ferie zimowe 2019 przebiegały pod hasłem "Bezpieczeństwo i Zdrowie Powiatu Tczewskiego poprzez Sport". W programie w ramach kampanii bezpieczeństwa i zdrowia w pierwszy dzień każdego tygodnia Ferii zorganizowano pokazy Ratowników medycznych. Ratownicy przy użyciu fantomów, szyn Kramera, kołnierzy ortopedycznych i i innych elementów wyposażenia ratowniczego zawsze byli gotowi omówić podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł skorzystać z okazji i zweryfikować swoją wiedzę w tym zakresie, a jednocześnie pod okiem specjalisty przećwiczyć podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie ich znajomość może okazać się niezbędna, aby uratować bądź utrzymać kogoś przy życiu.
W każdy poniedziałek przed turniejami odbyły się także spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, którzy omawiali zagrożenia na jakie dzieci i młodzież może być narażona w okresie zimowych ferii. Uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się też jak takim zagrożeniom zapobiec. W trakcie krótkich pogadanek do uczestników zawodów policjant zwracał się z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie zimowych ferii oraz uprzedzał o konsekwencjach ich zlekceważenia.

Z każdego dnia ferii na stronie internetowej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie można było zobaczyć zdjęcia z poszczególnych dni Ferii z tut. PCS. Wszystkie turnieje odbyły się w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10. Udział w zawodach był bezpłatny.
Miłośnicy biegów w sobotę o godz. 9.00 mogli spotkać się na Bulwarze na Wisłą i wziąć udział w biegach w ramach biegów park run Tczew.
Triumfatorów wszystkich zawodów nagrodzono pamiątkowymi  dyplomami. Uczestnicy otrzymali słodycze.
Kolejne zimowe ferie już za rok, a do wakacyjnego wypoczynku pozostało niespełna pięć miesięcy. Wszystkim, którzy skorzystali z oferty Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie składamy serdeczne podziękowania i już zapraszamy na Ferie przyszłoroczne oraz wszystkie inne imprezy organizowane przez PCS w Tczewie w tym i przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia.

Powiatowe Centrum Sportu
w Tczewie


Drukuj
Prześlij dalej