Aussie Latocha Sambor Tczew - AZS AWF Poznań 31:19 (17:12)

Kibice byli ósmym zawodnikiem Sambora w meczu ze Słupią Słupsk
W IV kolejce I ligi grupy A Aussie Latocha Sambor Tczew podejmował zespół Volkswagen AZS AWF Poznań i zgodnie z oczekiwaniami odniósł zdecydowane zwycięstwo. Przyjezdne jedynie momentami były równorzędnym rywalem i nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki na przestrzeni całego spotkania.

W tczewskiej hali spotkały się zespoły, które mają zupełnie odmienne założenia Justyny Wiśniewskiej w 4 minucie prowadziły 4:1. Kolejne minuty to w miarę wyrównana gra głownie za sprawą wysokiej Agaty Wasiak, która niemal w pojedynkę walczyła z całym zespołem Sambora. Tczewianki w pierwszej połowie nie były tak skuteczne jak w poprzednich meczach, a i w obronie grały mało agresywnie, o czym świadczy brak choćby jednego wykluczenia w tej części meczu. W ataku w zespole gospodyń prym wiodła Justyna Belter i głównie dzięki jej siedmiu trafieniom pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sambora 17:12.

Na drugą połowę podopieczne Roberta Karnowskiego wyszły dużo bardziej zmobilizowane. W ciągu 13 minut tczewianki nie dały rzucić sobie żadnej bramki, same zdobywając ich pięć i powiększyły prowadzenie Sambora do dziesięciu trafień (22:12). Co ciekawe, aż połowę z tego czasu gospodynie grały w liczebnym osłabieniu. Dalsza część meczu to spokojna kontrola wyniku. W drużynie akademiczek z Poznania nadal najskuteczniejszą zawodniczką była Agata Wasiak, która w całym meczu rzuciła aż 10 bramek. Poznanianką kolejny przestój przytrafił się w ostatnich minutach meczu, gdy przez przeszło 7 minut nie były w stanie pokonać tczewskiej bramkarki, a same dały sobie rzucić 4 bramki, które ustaliły końcowy wynik na stan 31:19 dla Aussie Latocha Sambor Tczew.

W kolejnym meczu w I lidze zespół z Tczewa odniósł kolejne przekonywujące zwycięstwo i póki co jest najpoważniejszym kandydatem do awansu z grupy A I ligi.

Aussie Latocha Sambor Tczew - Volkswagen AZS AWF Poznań 31:19 (19:12)

Sambor - Rostankowska, Skonieczna, Belter 9, Skonieczna 6, Domnik 3, Czarnecka 3, Wisniewska 3, Tuptyńska 2,Kasuła 2, Stanulewicz 1, Winiarska 1, Szlija 1, Sabajtis

Trener: Robert Karnowski
Kary: 12 minut