Decka Pelplin liderem grupy A II ligi

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin w swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonała na własnym parkiecie drużynę SMS PZKosz Władysławowo 84:67. Spotkanie to było określane mianem meczu na szczycie gdyż spotkały się drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli.

Decka doskonale rozpoczęła ten mecz, udowadniając młodej drużynie z nad morza, że aby nawiązać z walkę z gospodarzami trzeba wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym prowadzeniem gospodarzy 30:13. Kibicie zgromadzeni w hali po raz kolejny byli świadkami skutecznej gry w ataku oraz bardzo dobrej obrony w wykonaniu swoich ulubieńców. Kwarta numer dwa to przebudzenie gości, którzy dzięki agresywnej obronie zniwelowali starty do zaledwie 4 punktów.
Przerwa zdecydowanie lepiej wpłynęła na pelplińskich koszykarzy, którzy ponownie z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Duża w tym zasługa dobrze dysponowanego Pawła Kowalczuka. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 67:55.
Początek czwartej kwarty to koncertowa gra Karola Dębskiego i Bartosza Sarzało, którzy wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów. Dzięki temu na 7 minut do zakończenia meczu Decka prowadziła różnicą aż dwudziestu punktów. Młody zespół z Władysławowa nie był w stanie odrobić tak wielkiej straty punktowej, dzięki czemu dwudzieste trzecie zwycięstwo pelplińskich koszykarzy stało się faktem.
W najbliższą niedziele o godzinie 15.00 (12.03.2017) Decka rozpoczyna fazę play off o awans do pierwszej ligi mężczyzn, podejmując na własnym parkiecie zespół Trefla II Sopot.

DECKA PELPLIN - SMS PZKosz WŁADYSŁAWOWO 84:67 (30:13, 14:27,23:15,17:12)
DECKA: DĘBSKI 24 (1),SARZAŁO 17 (2), KOWALCZUK 16 (2), CHUDY 15 (3), MUNTOWSKI 8 (1), CZYŻEWSKI 2, KAMIŃSKI 2, RESZKA, KRZYWDZIŃSKI