Sambor ze wsparciem miasta i powiatu

Tczew - Sambor ze wsparciem miasta i powiatu
Zawodniczki Latocha Sambor Tczew już przygotowują się do swojego pierwszego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ich wielki wysiłek i poświecenie nie pozostają obojętne władze miasta i powiatu i ze wszelkich sił starają się wspomóc drużynę.

Starostwo Powiatowe po wywalczeniu awansu ustami starosty Witolda Sosnowskiego obiecało remont tczewskiej "budowlanki" i obietnicy dotrzymało. Już zostało wymienione oświetlenie, a ku końcowi zmierza wyłonienie wykonawcy na wymianę nawierzchni obiektu. Remont hali rozpocznie się prawdopodobnie 6 września, zaraz po pierwszym meczu z AWF Wrocław i potrwa około miesiąca. Przypadające w tym czasie mecze zostaną rozegrane na wyjeździe (odpowiednio Kielce i Lubin), natomiast w rundzie rewanżowej zostaną one rozegrane w Tczewie już na nowej, przyjaznej zawodniczkom nawierzchni. Tym sposobem wszystkie zaplanowane mecze rozegrane zostaną w Tczewie, a nie jak planowano w Gniewie lub Gdańsku.

Bardzo dużą pomoc drużynie zaoferowało także miasto. Zarówno prezydent Zenon Odya jak i prezydenci Zenon Drewa i Mirosław Pobłocki jeszcze za czasów gry w I lidze często bywali na meczach i wyrażali swoje poparcie dla starań drużyny w walce o awans do ekstraklasy. Gdy wydawać by się mogło nierealny cel stał się faktem, włodarze miasta podtrzymali swoje poparcie i wraz z radnymi w korekcie budżetu znaleźli 500 tysięcy złotych, dzięki którym występ w PGNiG Superlidze kobiet stał się możliwy. Włodarze miasta czynią także starania w pozyskaniu sponsorów zewnętrznych, którzy mogli by wspomóc budżet klubu, który w dalszym ciągu nie jest wystarczający.

Władze miasta i powiatu zrobiły już sporo, teraz czas na działaczy, trenerów, zawodniczki i kibiców. Bo chyba nie ma w naszym mieście osoby, która by nie chciała aby, "tczewska siódemka" na dłużej zagościła na szczytach polskiego handballu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (21)
dodaj komentarz

 • -11

  _gość

  05.08.2010, 20:48

  obserwator10

  A może tak panowie prezydenci i inni notable tego miasta przyjmą do swojej wiadomości że teraz będą częściej bywali w poradniach lekarskich i szpitalu i te pieniądze przeznaczyli by na służbę zdrowia zamiast na zachcianki. Latocha jak chce niech inwestuje bo tojest jego kasa

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • -5

  _gość

  06.08.2010, 11:15

  Idiotyzm

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
  -6

  Peja_gość

  07.08.2010, 12:02

  w 100% się zgadzam

  Jest sponsor-niech daje pieniądze.Są sprawy,które bardziej potrzebują wsparcia...

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -1

  PawelJN

  05.08.2010, 22:46

  Powodzenia!! Jest to w sumie Pierwsza szansa na takim szczeblu by sie wykazac mam nadzieje ze Wam wyjdzie;)) Powodzenia Dziewczyny. Dobrze ze miasto cos sie obudzilo i docenilo to co powinni :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • seph_gość

  05.08.2010, 23:25

  w korekcie budżetu znaleźli 500 tysięcy złotych

  Ale jak? Pod stołem leżało?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx1 
 • +5

  AdK_gość

  06.08.2010, 07:20

  ST

  Po co miasto sponsoruje kopaczy z 4 ligi.Zamiast dac kase dziewczyną z Sambora one przynajmniej są w gronie najlepszych drużyn w polsce, a nie jak Gryf prawie najlepszymi w 4 lidze pomorskiej. Moje zdanie jest takie że trzeba dać jakies ultimatum Gryfowi , Tczew jest za biedny żeby marnować pieniądze na cos z czego nie ma pożydku. Ale może sie myle.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • +3

  M._gość

  06.08.2010, 07:53

  tak, tak

  Nie mylisz się kolego, wręcz dobrze gadasz. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +7

  szubi_gość

  06.08.2010, 07:49

  Oby się udało

  Oby się udało zagrać niezły sezon i utzrymac druzyne w ekstraklasie. Kwidzyn ma, starograd ma tylko tczew nie ma druzyny w wysokiej lidze. Mysle że przy odrobinie szczęscia no i cięzkiej pracy uda się wygrac kilka meczy, a wtedy w przyszłym sezonie było by juz zdecydowanie łatwiej. A kasy to starczy i na ręczna i nozną, trzeba tylko inaczej konstruowac budżet a nie że teraz z kasy na sport 70% idzie na TCSiT które i tak za wszystko bierze kase od społeczeństwa (basen, korty) To w takim razie co to za inwestycja w sport???? Powodzenia Sambor!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • -3

  mieczyslaw

  06.08.2010, 09:28

  Działacze - prehistoryczny przeżytek.

  Tak jak napisano w tabelce pod artykułem, pora na działaczy. Pora? A co oni do tej pory zrobili w takim razie? Przecież to w ich gestii powinno być organizowanie sponsoringu, wszystkiego co potrzebne piłkarkom, aby mogły skupić się tylko i wyłącznie na treningach i grze. To tylko w tym kraju jest możliwe, że kilku panów Staśków się uczepi do klubu i zamiast być mu skrzydłami, są jak betonowe buty powodując ściąganie klubu coraz głębiej i głębiej, aż go utopią. Skończyć z komunizmem w polskim sporcie!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Markeslo_gość

  07.08.2010, 15:21

  to zależy

  Niektóre osoby związane z działalnością klubu są oddane swojej pracy i zależy im na jak najlepszej jego pozycji w różnych dziedzinach(sport,sponsoring,popularność-tzn frekwencja na meczach). Są przykłady dobrych działaczy takich jak np Drzymała(Groclin swojego czasu). Po za tym weźmy np pod uwagę wieś Nieczecza,która w błyskawicznym tempie z III ligi zawitała w pierwszej! Postarali się,znaleźli potężnego sponsora i maja-mała wieś(700) a wielka piłka.

  Cytuj
  IP: 83.25.xxx.xx2 
  -9

  mieczyslaw

  09.08.2010, 09:51

  to zależy ~ Markeslo_gość

  Markeslo, ja nie krytykuję konkretnych osób, bo na szczęście wśród "działaczy" znajdują się też osoby, bez których kluby nie były by w stanie funkcjonować. Krytykuję cały system, który jest rodem z poprzedniej epoki, a jego efektywność jest bliska zeru, a praca działaczy kojarzy się z piciem i wyjazdami za związkowe pieniądze. Kluby i sportowcy potrzebują sprawnych menadżerów, nie działaczy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Kolo_gość

  06.08.2010, 11:15

  Moim zdaniem sport powinien być sponsorowany TYLKO ze środków własnych, sponsorów, z reklam itp. Miasto ma poważniejsze wydatki np.na remonty dziurawych dróg na które tak narzekamy. Samochodami jeździmy prawie wszyscy a sportem interesuje się tylko znikoma część społeczeństwa. Rachunek jest prosty, miasto zamiast sponsoringu załata nam drogi, kibice zaoszczędzą na wymianie zawieszenia w swoich autach i te pieniądze niech przekażą swoim drużynom. Wilk syty i owca cała.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • +3

  malisz_gość

  06.08.2010, 11:22

  Myślę, że kasa powinna być i dla Sambora i dla Gryfa. Proporcjonalnie do sukcesów. Chyba właśnie tak jest. Kiedyś żarli się Unici z Wislakami, teraz zwolennicy ręcznej z nożną. Są tacy, którzy inaczej nie funkcjonują. Bez sensu. Miasto łoży na sport, tak jak na kulturę, oświatę i inne dziedziny. Nie rozumieją tego ci, dla których extremalnym wyczynam jest opetowanie piltem od telewizora.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -1

  _gość

  06.08.2010, 15:16

  Kolo

  -malisz Dla Ciebie chyba ekstremalnym wyczynem było napisanie tych słów "Nie rozumieją tego ci, dla których extremalnym wyczynam jest opetowanie piltem od telewizora." 5 błędów w jednym, krótkim zdaniu. Wyczyn ten, najwyraźniej Cię przerósł. Wracając do tematu, w czasach kryzysu w pierwszej kolejności wydaje się pieniądze na najpotrzebniejsze cele a dopiero później na przyjemności. Idąc Twoim tokiem myślenia, najpierw kupujesz piwo i chipsy, nowe buty, dresik, komórkę, czyli lans na maksa a dopiero później zastanawiasz się czy starczy na opłaty za mieszkanie, gaz, prąd? O, przepraszam, przecież Ty jesteś dzieciakiem na utrzymaniu rodziców więc to Oni muszą się o to martwić bo dla Ciebie najważniejsza jest drużyna i szalik z Jej barwami. Żenada.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • +3

  malisz_gość

  06.08.2010, 22:44

  do kolo

  No, prawda. Od błędów się zaroiło! Na szczęście tylko w pisowni. Merytorycznie jast OK, napisałem dokładnie to, co chciałem napisać. A ty nie czytasz ze zrozumieniem, kolo. ie interesuje mnie szalik żadnej barwy klubowej, jestem przeciwny kibolowaniu. Uważam jednak, że na sport kasa musi się znaleźć, misto powinno jakoś partycypować w kosztach. Nie widzę związku między omawianym tematem, a opowiastką o piwie i chipsach. A tak nawiasem - mam ponad 40 lat , zarabiam na siebie i to całkiem nieźle, ojciec nie żyje, matka ma słabą emeryturę. To tyle na temat interesującej cię mojej sytuacji rodzinno-ekonomicznej. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +3

  Do kolo_gość

  06.08.2010, 16:22

  Jednym z obowiazków miasta jest dbanie i finansowanie szeroko pojętej kultury fizycznej i sportu. I tylko od władz zależy jak te pieniądze wyda. Czy na budowę infrastruktury sportowej, na dzieci i młodzież, na seniorów czy w jakis inny sposób. Wydaje mi się, że kazde miasto musi wydać np. 5% z budżetu na sport i to robi, ale każde w inny sposób. A z tego co się orientuję to kasa na Sambor idzie z puli przeznaczonej na promocję miasta. A wiec ani z puli na sport, ani z puli na promocję nie mozna wyremontowac dróg lub jak by niektórzy chcieli wydawac wszystko na cele socjalne, na darmozjadów których my wszyscy utrzymujemy ( patrz budynek socjalny na ul. Koziej jak wygląda po kilku latach). No kase mozna też wydać na kolejny zegar słoneczny w parku za 200 tysięcy, ale proponuję tym razem w kolorze różowym. Ja się cieszę że w końću miasto i władza dorosły do decyzji o wspieraniu na powaznie sportu w naszym mieści, i mam nadziję , że bedzie tak nadal. Sambor WALCZYMY!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • -1

  _gość

  06.08.2010, 17:01

  Kolo

  Sponsoring 1 drużyny to według Ciebie finansowanie szeroko pojętej kultury fizycznej i sportu? W takim razie jak mają z tego skorzystać dzieci i młodzież? Sambor skończy tak, jak zespół męski, który się piął ostro w górę a potem ? Zniknęli jak śnieg na wiosnę :))

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • +3

  Do kolo_gość

  06.08.2010, 17:47

  Tak finansowanie seniorów to w pewnym sensie także inwestycja w młodzież. Dzieci musza mieć swoich idoli, miec jakiś cel aby trenować, jakąś realną mozliwośc zagrania w seniorach na okreslonym wysokim poziomie.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
 • -1

  Peja_gość

  07.08.2010, 12:12

  jakich idoli?

  Wiesz bądź co bądź najpopularniejszym sportem w Polsce jest piłka nożna i jeśli finansowanie klubu ma być inwestycją również w młodzież(tczewski idol sportowy)to najlepszym ku temu sportem jest piłka nożna.A Sambor i tak zleci i tak.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • +3

  SŁoń_gość

  07.08.2010, 11:19

  sambor

  zagrajcie mecze W GNiewie bedzie gorący doping...

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx4.xx7 
 • -2

  rewelacja_gość

  10.08.2010, 15:06

  no jak Starostwo Powiatowe ustami starosty obiecało... to musi być! Pytam się kto to pisał??? Brawo

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.