Turniej Bilardowy o Puchar KLIMATU

Na zdjęciu Michał Stojałowski - 3 miejsce w turnieju (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Turniej Bilardowy o Puchar KLIMATU
W minioną niedzielę (26.02) w tczewskim Pubie Bilardowym Klimat odbył się Turniej Bilardowy o Puchar KLIMATU. Na starcie nie zabrakło czołowych zawodników II ligi z Polski Północnej. Do Tczewa przyjechało 22 miłośników wbijania bil do łuz z Gdańska, Sopotu, Wejherowa, Kościerzyny, Elbląga i Tczewa. Grano w 4 grupach systemem "każdy z każdym" w odmianę 8-bil do 4 wygranych partii. Do rundy pucharowej awansowało dwóch najlepszych bilardzistów z każdej grupy.

Pierwszą grupę zdominowali Maciej Rogaczewski z Kościerzyny i Tomasz Młodziński z Sopotu. W drugiej grupie najlepsi okazali się Michał Muklewicz z Wejherowa i Michał Stojałowski z tczewskiej Arkadii. Grupę trzecią wygrali Norbert Żelasko z Sopotu i Andrzej Fandrejewski z Arkadii Tczew. W czwartej grupie nie mieli sobie równych Krzysztof Wodecki ( wypożyczony z Arkadii Tczew do Trefla Sopot ) i kolejny tczewianin Sławomir Wybraniec.

Fazę ćwierćfinałową zwycięsko przeszli trzej sopocianie: Młodziński, Żelasko i Wodecki oraz junior gospodarzy Michał Stojałowski. Niezwykle zacięte były pojedynki półfinałowe. Tomek Młodziński wygrał 4:3 z Michałem Stojałowskim a Norbert Żelasko w takim samym stosunku pokonał Krzysztofa Wodeckiego. W "małym finale" Michał nie dał szans Krzyśkowi i zajął trzecie miejsce w turnieju. Finał był wewnętrzną sprawą zawodników drugoligowego Trefla Sopot. Lepszym okazał się Norbert, który otrzymał puchar oraz nagrodę finansową.

Turnieje bilardowe w tczewskim KLIMACIE odbywają się co miesiąc, w miarę możliwości w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Silna obsada daje możliwość ciekawej konfrontacji a dobra organizacja turniejów i sympatyczna atmosfera przyciąga coraz więcej bilardzistów z Pomorza.

Klasyfikacja turnieju:

1. Norbert Żelasko - Trefl Sopot
2. Tomasz Młodziński - Trefl Sopot
3. Michał Stojałowski - Arkadia Tczew
4. Krzysztof Wodecki - Trefl Sopot
5. Sławomir Wybraniec - Tczew
Andrzej Fandrejewski - Arkadia Tczew
Maciej Rogaczewski - Kościerzyna
Michał Muklewicz - Pool-Bilard Wejherowo
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  gracz_gość

  01.03.2012, 21:30

  Gratulacje Michał! :)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.