Kolejne sukcesy zawodników tczewskiego klubu karate-do

Dawid Stubba, Jakub Wrąbel i Paweł Naborczyk zdobyli trzecie miejsce w kategorii kumite drużynowe juniorów (fot. nadesłane do redakcji)
W sobotę 26. października w Bielsko-Białej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Karate WKF, zaś w niedzielę na tej samej hali odbyły się mistrzostwa Polski w Karate Shotokan. Zawitało tam ponad 300 zawodników z 41 klubów - w tej doborowej stawce dobry występ zanotowała sześcioosobowa ekipa z Tczewa.

Podczas sobotnich startów Mistrzynią Polski w karate WKF w kategorii kumite młodziczek została Julia Sabiecka, wicemistrzostwo w kategorii kumite Juniorek zdobyła Natalia Stubba, zaś brązowy medal w kategorii kumite Juniorów przypadł Pawłowi Naborczykowi. Równie udane dla tczewian okazały się niedzielne zawody, podczas których brązowe medale w kategoriach indywidualnych zdobyły Julia Sobiecka i Natalia Stubba, zaś ekipa w składzie: Dawid Stubba, Jakub Wrąbel, Paweł Naborczyk, zdobyła trzecie miejsce w kategorii kumite drużynowym Juniorów.

Karate WKF to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu , dopuszczająca w przepisach walki techniki uderzane jak również rzuty i obalenia, przez co zyskuje na atrakcyjności i doskonale rozwija adeptów tej sztuki walki.

Trenerzy tczewskiego klubu karate-do zapraszają wszystkich chętnych na treningi do szkoły sportowej nr 2 w Tczewie w wtorki i czwartki w godzinach od 17.30- 19.00.