Mity na temat odchudzania i nie tylko - rozmowa z właścicielem EbroGym - Jakubem Kukułą

Fitness
Tczew - Mity na temat odchudzania i nie tylko - rozmowa z właścicielem EbroGym - Jakubem Kukułą

zobacz galerię zdjęć: 3
Poniżej przedstawiamy Państwu wywiad z właścicielem Siłowni EbroGym, Jakubem Kukułą, który opowiada nam o swojej siłowni, odpowiednim treningu, mitach na temat odchudzania oraz swoim zamiłowaniu do Kulturystyki! Zapraszamy do lektury.

- Jaki klient odwiedza siłownie EbroGym i jakie są jego oczekiwania?

- Na przestrzeni ostatnich lat, zarówno oczekiwania klientów jak i oferta klubów fitness czy siłowni znacznie się zmieniła. Dziś bardziej świadomie podchodzi się do rekreacji i dbałości o zdrowie. Klienci przychodzą w konkretnym celu - jedni chcą odreagować stres, inni wzmocnić konkretną partię ciała, jeszcze inni poprawić sylwetkę, czy skutecznie zrehabilitować się po kontuzji. Rośnie też grupa klientów, którzy wiedzą, że regularne ćwiczenia i mądry trening, pomaga lepiej i szczęśliwiej żyć. Myślę, iż mój Klub w pełni odpowiada na wszystkie te potrzeby.

- Kiedy ćwiczenia na siłowni pozwolą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

- Cóż -kluczem do sukcesu jest systematyka. Kiedy pojawiają się pierwsze cieplejsze promienie słoneczne, zdejmujemy kurtki i płaszcze, odkrywając więcej ciała. Najczęściej jest to zderzenie z przykrą rzeczywistością, ponieważ przez zimę udało nam się wyhodować kilka ponadprogramowych kilogramów. Należy jednak pamiętać, iż aby błyszczeć piękną sylwetką w lecie, niemożna odkładać ćwiczeń na ostatnią chwilę. Na mojej siłowni spotykam wiele osób, dla których uzyskanie zgrabnej sylwetki i jej utrzymanie jest priorytetem. Wpływa to także na styl ich życia, ponieważ poprzez aktywność fizyczną poprawiają swój stan zdrowia, samopoczucie, są energiczni i bardziej witalni. Mają Oni jednak świadomość, iż aby uzyskać wymarzoną figurę, należy poświęcić na to sporo czasu. Najważniejsze jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń, ponieważ tylko wtedy gwarantują one właściwą kondycję oraz utrzymanie upragnionej sylwetki.

- A co z wszelkimi wspomagaczami odchudzania oraz dietą?

- Jeżeli chodzi o wszelkie środki obiecujące utratę wagi w ciągu tygodnia, muszę przyznać, że mam do nich bardzo negatywny stosunek. Wszystko, co obiecuje nam wysmuklenie sylwetki, świetnie się sprzedaje. Moda ta spowodowała powstanie całego przemysłu opierającego się na funkcjonowaniu poradni dietetycznych, salonów kosmetycznych, lekarstw i suplementów, które ponoć błyskawicznie odchudzają. Ale większość tych wynalazków to zwykłe oszustwo i odchudza tylko portfele... Należy także uważać na tak zwane produkty Light bądź "Zero". Żywność ta cieszy się dużym zainteresowaniem osób odchudzających się. Należy jednak dokładnie czytać etykiety na opakowaniu, ponieważ produkty te mają bardzo często minimalnie zmniejszoną zawartość tłuszczu czy cukru. Ponadto należy uwzględnić, iż jedzenie produktów Light powoduje wzrost apetytu. Temat "dieta" jest dość obszerny. Oczywiście jest to drugi bardzo ważny czynnik, który warunkuje zdrowe zrzucanie wagi. Należy pamiętać, iż nie istnieje żadna dieta cud. Diety oparte na kilku składnikach bądź na samym białku nie pomogą nam w osiągnięciu celu. Prawdziwa dieta polega na całorocznym zdrowym odżywianiu, opartym na pięciu bądź sześciu regularnych posiłkach. Kiedy zdrowe nawyki wejdą nam już w krew, będziemy mogli oczywiście pozwolić sobie od czasu do czasu na odstępstwa. Jednak zapotrzebowanie kaloryczne, a więc ilość oraz skład posiłków, dopasowuje się do każdej osoby indywidualnie.

- Mamy w okolicy kilka siłowni, dlaczego warto odwiedzić właśnie Ebro Gym?

- Przede wszystkim, chciałbym zaznaczyć, iż EBROGYM jest jedynym klubem w okolicy, który ma tak dużą powierzchnię oraz bogate wyposażenie. Moi pracownicy są wyjątkowi, a praca jest jednocześnie ich pasją. Instruktorem ćwiczeń siłowych jest Jakub Pestka, który od 3 lat jest aktywnym zawodnikiem kulturystyki na arenie polskiej. Kilkakrotny medalista, Wicemistrz Polski Juniorów w Kulturystyce. Dzięki czynnemu udziałowi w zawodach ciągle poszerza swoją wiedzę na temat zasad treningu, suplementacji i diety. Zajęcia fitness prowadzi Julia Chrzanowska, magister fizjoterapii, instruktor fitness i odnowy biologicznej. Od 10 lat fitness jest jej wielką pasją, sposobem na życie i dobre samopoczucie. Od lutego wprowadziliśmy też zajęcia dla przyszłych Mam, które prowadzi nasza instruktorka fitness Iwona Kwiatkowska. Sama również spodziewa się dziecka. Wraz z innymi paniami będzie aktywnie przygotowywać się do porodu. Starałem się od początku postawić na wysokiej klasy i jakości sprzęt. Dlatego posiadam maszyny firmy SportsArt oraz Olimp. Oprócz maszyn siłowych wzmacniających poszczególne partie mięśni, korzystać można z wielu maszyn kardio: rowerków stacjonarnych, bieżni oraz maszyn eliptycznych. Są one usytuowane przy ścianie z telewizorami, co pozwala na oglądanie ulubionych programów w trakcie treningów. W EbroGym znajdziemy również miejsce dla osób które rekreacyjnie chcą ćwiczyć sporty walki, nasza sala fitness wyposażona jest w worki do Boksu jak i Kikboksu, gruszki refleksówki, skakanki i inne rzeczy związane ze sportami walki. To właśnie tam zazwyczaj do walk przygotowuje się nasz jedyny zawodowy Bokser Patryk Litkiewicz, którego od początku jego kariery bokserskiej wspieram!

- A jakie są Pańskie plany związane z prowadzoną działalnością na najbliższą i nieco dalszą przyszłość?

- Cały czas się rozwijamy, ważne jest dla mnie dobre samopoczucie osób, które u mnie ćwiczą i cieszę się, że jest ich co raz więcej. Staram się dbać o moich klientów, dlatego obecnie przeprowadzam w klubie ankietę, która pozwoli mi na eliminację ewentualnych niedociągnięć. To daje mi poczucie, że to co robię ma sens. Inwestuję w nowy sprzęt i akcesoria, obecnie planuję zakup kolejnych bieżni. W tym miesiącu otwieram strefę saun, mam nadzieję, że klienci będą zadowoleni, z tego co dla nich przygotowałem. Mamy dwie sauny fińskie o różnej wielkości i temperaturze. Jedna z nich to sauna sucha, w której temperatura dochodzi do 110C, a wilgotność jest względnie niska. Druga natomiast to tak zwana biosauna -temperatura osiąga około 65 C, natomiast wilgotność 35%. Biosauna jest polecana osobom, dla których klasyczna sauna fińska jest zbyt uciążliwa. Po kąpieli saunie i orzeźwiającym natrysku, klienci będą mogli zrelaksować się na leżakach przy miłej dla ucha muzyce. Korzystać z strefy saun będą mogły osoby nie ćwiczące na siłowni, a także te, które chcą zakończyć swój trening chwilą wyciszenia. Będzie to miejsce relaksu i odpoczynku o bardzo wysokim standardzie.


- Czy jako czynny zawodnik przygotowuje się Pan do jakichś konkretnych startów?

- Tak oczywiście. Kulturystyka to moja życiowa pasja. Trenowałem 7 lat zanim zdecydowałem się na udział w zawodach kulturystycznych. Po roku intensywnego treningu wystartowałem w Debiutach Kulturystycznych w Ostrowie Mazowieckim, które wygrałem w kategorii +90 kg. Jestem zadowolony z mojego pierwszego sezonu, zaliczam rok 2011 do bardzo udanych, jednak wiem, że w kolejnych latach muszę włożyć w przygotowania jeszcze więcej pracy. Najbliższe plany kulturystyczne - Mistrzostwa Polski i Europy IFBB 2013.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...