Kolejne sukcesy Weroniki Ewald

(fot. mat. prasowe)
Fantastycznie zakończyła rok 2017 młodziutka tenisistka z Tczewa, uczennica SP 11, Weronika Ewald. W sobotę 30.12.2017 rozegrała na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej półfinał i finał gry pojedynczej Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek ( do lat 14 ).

W meczu półfinałowym Weronika pokonała zawodniczkę ze Szczecina - Marię Szymańską wynikiem 7:5, 6:2, w finale natomiast wygrała z turniejową 1, tenisistką z Łodzi - Jagodą Wróblewską 7:5, 6:1.
Finał gry podwójnej również należał do Weroniki i jej starszej koleżanki z Olsztyna - Aleksandry Węgrzyn. Po zaciętym pojedynku pokonały parę rozstawioną z numerem 1 D.Górska/J.Wróblewska wynikiem 7:6,6:4. Zatem dwa złote medale w tym turnieju powędrowały do 11 letniej Weroniki.
PÓŁFINAŁY:
J.Wróblewska - D.Górska 7:5, 6:1 W.Ewald - M.Szymańska 7:5, 6:2
FINAŁ:

W.Ewald - J.Wróblewska 7:5, 6:1
Mówiąc o fantastycznym zakończeniu roku 2017 należy również wspomnieć o sukcesie, jaki Weronika odniosła w grudniu na prestiżowym turnieju SUPERMASTERS do lat 11. Jest to turniej organizowany dla 8 najlepszych zawodniczek w Polsce z rocznika. Weronika wygrała cały turniej nie tracąc nawet seta, a w finale pokonała Monikę Stankiewicz z Warszawy 6:0,6:1.
Wygranie turnieju SUPERMASTERS oraz zdobycie tytułu Drużynowej Mistrzyni Polski pozwoliły Weronice zakończyć rok 2017 w kwalifikacji generalnej PZT do lat 12 na pozycji nr1!
Mamy ogromną nadzieję, że pod okiem nowych trenerów - Sergieja Mykhailova oraz Dariusza Gajewskiego, a także trenerów od przygotowania fizycznego - Katarzyny i Jakuba Pawlaków, Nowy Rok również będzie obfitował w sukcesy tenisowe!