TALK VIII. Mamy nowego Mistrza!

TALK (fot. mat. prasowe)
Fantastyczna końcówka w meczu „starego” i „nowego” mistrza. Pierwsza wygrana Malbork7. I to jeszcze nie koniec emocji w tej edycji.

Mecze sobotnie

BASKET TEAM vs. Tigers
Basket Team przez całą edycje z problemami kadrowymi przystąpił do meczu w pięciu, Tigersi natomiast bez swojego strzelca Pawła Lazera. Tygrysy dobrze zaczęły mecz od wygranej pierwszej kwarty i nie zamierzały odpuszczać. Basket zabrał się do odrabiania strat w drugie części i nawet prowadził, ale … Nie można wygrać meczu mając skuteczność z gry na poziomie 32%! Prowadzeni przez swojego kapitana, Kacpra Suchomskiego (21 pkt.), Tigersi przypieczętowali swoje zwycięstwo w czwartej kwarcie korzystając z indolencji rzutowej przeciwników i ich zmęczenia.

Malbork7 vs. DEVILS
Mecz Diabłów i ich fanów zza Nogatu. Tak, Malbork7 zawsze zostaje po meczach i kibicuje starszym kolegom. Kibicowanie, kibicowaniem, ale młodzież z Malborka wyraźnie miała ochotę wygrać ten mecz i prawie im się udało. Po przegranej pierwszej kwarcie mozolnie odrabiali straty przez następne dwie, by w czwartej postraszyć Diabłów. Rzut za trzy na zwycięstwo nie znalazł drogi do kosza i nie ziścił się sen o pierwszym zwycięstwie w TALKu Malborka7.

ProCam-Tcz vs. BOLMET

Ależ to był mecz. Cały czas wynik na styku. Indywidualne popisy Macieja Wojciechowskiego, Marcina Słowikowskiego i Maćka Kraśniewskiego. Zacięty bój szczególnie pomiędzy pierwszymi z wymienionych na pozycji numer 1. Rozgrywający za wszelką cenę chcieli udowodnić, który z nich jest lepszy. Nie obeszło się bez ostrych fauli i twardej obrony. Po meczu zawodnicy podali sobie dłonie i ciśnienie z nich zeszło. Gratulujemy im tego, że można rywalizować ostro na parkiecie, a po zakończonym meczu nie mieć do siebie o to pretensji.
Wracając do meczu. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 6 sekundach meczu. Przy prowadzeniu Bolmetu 60: 58, Maciej Wojciechowski rzucił za 3 punkty i wyprowadził ProCam-Tcz na prowadzenie. Narzędziowcy nie stracili jednak głowy. Szybko wyprowadzili piłkę i w kierunku kosza przeciwników pognał Szymon Radomski. Oddał rzut za 3 pkt. … ale nie trafił. Zawodnicy ProCamu zastawili ustawionych do zbiórki przeciwników, lecz niepodążającego za akcją, bohatera tego meczu, Michała Korsaka. Bohater spokojnie zebrał piłkę i dobił, zdobywając 2 punkty na wagę zwycięstwa.
Bolmet wygrywając z przeciwnikiem zapewnił sobie tytuł mistrzowski w VII edycji TALK.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i kapitana Damiana Janeczka.

Mecze niedzielne

Fanatycy Znad Wierzycy vs. Tigers

Jak pisałem wcześniej, Tigersi mogą postraszyć każdego. Tym razem byli to fanatycy. W połowie meczu wygrywały jeszcze Tygrysy, ale druga połowa należała do starogardzian, wśród których najlepiej spisywali się Marek Murawski (16 pkt.) i Michał Piekarski (13 pkt. i 22 zb.), a obsługiwał ich Filip Rajkowski (5 as.). W drużynie dzikich kotów ponownie najlepszy na parkiecie kapitan Kacper Suchomski (25 pkt.) . W szeregach FZW strach może był, ale oni zawsze grają do końca … jak Polpharma.

BASKET TEAM vs. Malbork7

I …. stało się. Pierwsze zwycięstwo Malbork7 w Tczewskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki. Malborżanie pokonali borykający się z problemami kadrowymi Basket Team i to różnicą 13 punktów. Na pochwałę zasługuje Mateusz Michalski zdobywca 25 punktów ( 24 pkt. dzień wcześniej z Devilsami), w końcu wszedł na wyższy poziom i prowadzi swoją drużynę do … zwycięstw. Przed Malbork7 jeszcze dwa mecze, może to nie będzie jedyne zwycięstwo w tej edycji?

ProCam-Tcz vs. DEVILS

Dwa różne składy ProCamu-Tcz na przestrzeni dwóch dni. Jedynymi, którzy zagrali w obu spotkaniach weekendu to Tomasz Hibner i Maciej Wojciechowski, reszta składu była zmienna.
W klasyku lepszy ProCam. Jakby na świeżości, spokojnie przejął mecz i nie dał żadnych szans Devilsom na cień myśli o zwycięstwie.
Devilsi jakby zmęczeni sezonem. Brakuje w ich szeregach, w stosunku do poprzednich edycji, kontuzjowanych Piotra Borysa i Macieja Gila. W tym sezonie odnowiła się kontuzja Jarosława Kubaka. A to przecież trzech rozgrywających, grających szybko i mądrze. Brakuje ich bardzo drużynie w żółtych trykotach. Wracajcie do składu. Devilsi w tym sezonie po raz pierwszy … bez medalu.

Poznaliśmy już mistrza VII edycji jest nim Bolmet, wiemy, że Devilsi będą bez medalu.
Ale czy to koniec emocji w tej edycji? Zdecydowanie NIE!!!
W górze tabeli czekamy na rozstrzygnięcie w walce o srebro. Walczą FZW i ProCam-Tcz. Decydujące spotkanie o 16:00 18 czerwca. Godzinę wcześniej walka o to żeby nie zostać czerwoną latarnią ligi pomiędzy Tigers i Malbork7.

Gdybyście mieli ochotę na bardziej hardcorowy opis weekendu, zachęcamy do przeczytania „Jaj Pagaza” na naszej talkowej stronie.

Następny weekend Talkowy 17-18 czerwiec. Zapraszamy na trybuny!!!

Tczewska Amatorska Liga Koszykówki działa w ramach Stowarzyszenia Gospodarczego Kociewie.