Nadal niepokonane w I lidze. Sparta Oborniki Wlkp. - Aussie Latocha Sambor Tczew

Magdalena Stanulewicz w meczu z Obornikami zdobyła 3 bramki (fot. K. Gierszewski)
Po porażce z SPR Lublin były pewne obawy, czy drużyna Sambora zdoła powrócić na ścieżkę zwycięstw, na której była od początku sezonu. Pierwsza połowa te obawy jeszcze bardziej rozbudziła, ale na całe szczęście po przerwie wszystko wróciło do normy i tczewianki nadal są jedynym niepokonanym zespołem w lidze.

Początek pierwszej połowy należał do gospodyń, które w 10 minucie prowadziły 6:3. Prowadzenie spartanek utrzymywało się aż do 25 minuty, gdy Sambor zdołał doprowadzić do remisu ( 10:10). Ostatnie pięć minut pierwszej połowy 3:2 wygrały gospodynie i pierwsza połowa zakończyła się ich jednobramkowym zwycięstwem 13:12.

Drugą połowę meczu ponownie lepiej zaczęły nasze rywalki, które wygrywając w 35 minucie 16:13 cały czas miały nadzieję na osiagniecie korzystnego wyniku i pokonanie lidera tabeli. Przełomowy i zadziwiający był kolejny fragment meczu. W 8 minut od stanu 13:16 samborzanki rzuciły osiem bramek pod rząd i wyszły na prowadzenie 21:16. Od tego momentu tczewianki kontrolowały już poczynania na boisku i zakończyły spotkanie zwycięstwem 27:22.

Sparta Oborniki Wlkp. - Aussie Latocha Sambor Tczew 22:27 (13:12)

Sambor: Rostankowska, A. Skonieczna, K. Skonieczna 6, Czarnecka 5, Szlija 4, Belter 3, Domnik 3, Winiarska 3, Stanulewicz 3, Tuptyńska, Sabajtis, Wiśniewska, Podgórska, Kasuła
Sparta: Celka 7, Cieśla 4, Walkowiak 3, Kasprzak 2, Iloda 1, Niedzielska 1, Borkowska 1, Szczęsna, Kosmowska, Kowalewska, Wozińska,