TALK - na półmetku rudny zasadniczej

Talk 2018 (fot. mat. prasowe)
Tczewska Amatorska Liga Koszykówki pod patronatem Prezydenta miasta Tczewa już w połowie sezonu zasadniczego.

Nudno nie jest. W środku tabeli ścisk. Basket Team, Bolmet, Ku-Bud i Red Dragons walczą o miejsca 2-3 w tabeli. Jest o co walczyć. Drużyny z tych miejsc prawdopodobnie w rundzie Play Off ominie walka z mistrzami, ProCamem-Tcz, aż do ostatniej chwili i zapewni medal. Najrówniej gra Basket Team. Jest to wynik stałego składu, który przychodzi na mecze. W pozostałych ekipach wygląda to różnie.
U dołu tabeli walczą Tigers, Street Bulls i Cor Cordium. Tigersi w końcu doczekali się sezonu w którym wygrywają w rundzie zasadniczej. Street Bulls nie mają szczęścia. Straszą wszystkie ekipy solidną i wysoko postawioną obroną, ale z zespołami w góry tabeli nie udało się im jeszcze wygrać.
Słowa uznania dla najsłabszej i najmłodszej drużyny, Con Cordium ze Starogardu Gdańskiego. Zawodnicy mają świadomość, że ich udział w lidze zaprocentuje w przyszłości. Przyjeżdżają na mecze, uczą się seniorskiego basketu i jak na razie zbierają baty. Ta nauka na pewno nie pójdzie w las.

46:34
Do puki starczyło sił zawodnicy z Malborka dzielnie stawali przeciwko mistrzom. Losy spotkania przesądziły się w trzeciej kwarcie, kiedy to ProCam "odjechał" Ku-Budowi. Wynik i końcowa przewaga TCZ nie odzwierciedla przebiegu spotkania, które było starciem poukładanych równych zespołów. Przed nami jeszcze jedno spotkanie tych drużyn w rundzie zasadniczej, które może decydować o układzie tabeli przed Play Off. Będzie co oglądać.

Street Bulls : Tigers
42:61
Nie mają szczęścia kwidzynianie do meczów które powinni wygrać. Tigers stawili się na ten mecz w solidnym składzie z nowymi nabytkami. Paweł Guz i Damian Spiczka robią różnicę w grze tygrysów po obu stronach parkietu.

BASKET TEAM : Red Dragons
63:31
Solidność. To słowo cechuje zespół Patryka Nagórskiego w tym sezonie. Na mecze przychodzi prawie zawsze ten sam skład, który potrafi i najwidoczniej lubi ze sobą grać. Od drugie kwarty zdominowali myślących o pierwszej czwórce zawodników czerwonych smoków.

Cor Cordium : BOLMET
30:88
Strzelanina w wykonaniu Bolmetu. Wszystkie zespoły rozwijają skrzydła w ofensywie przeciwko młodym chłopakom ze Starogardu. Na parkiecie widać różnice doświadczenia jak i masy którą dysponują zawodnicy. Świetny mecz w wykonaniu podkoszowego Bolmetu Andrzeja Świerczyńskiego.

Mecze niedzielne

Red Dragons : ProCam-Tcz
23:47
Ten mecz rozpoczął rundę rewanżową. ProCam pod nieobecność liderów i choroby Tomka Hibnera do zwycięstwa poprowadził Kamil Laskiewicz. Bardzo dobre zawody zaliczyli Mateusz Papis, Tomasz Lange i Bartosz Kosmaczewski.
Red Dragons z dwiem weekendowymi porażkami spadli na 5 pozycję w tabeli.

BASKET TEAM : Cor Cordium
90:32
Świetnie było popatrzeć jak w tym meczu zawodnicy Basket Teamu cieszą się grą. Można było obserwować widowiskowe podania i akcje. Cor Cordium otrząsnęli się dopiero w czwartej kwarcie i dorzucili parę punktów. Nauka trwa.

Ku-Bud : Street Bulls
56:21
Pojedynek zespołów zza Wisły przed spotkaniem można było uznać za ciekawy. Okrojony skład Street Bulls przesądził o łatwej i szybkiej porażce kwidzynian.

BOLMET : Tigers
46:34
W tym meczu po nieudanym początku meczu Tygrysy gonili wynik do końca spotkania. Nie dogonili. Mecz mógł się podobać, była w nim walka i twarda obrona. W Bolmecie od początku edycji błyszczy Jakub Jellonek. Ten gracz wdziera się do grona gwiazd ligi.