Zmagali się pod siatką

Tczew - Zmagali się pod siatką
We wtorek, 14. czerwca br., odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Zawody rozegrano na boiskach piaszczystych przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. W rywalizacji mogły brać udział zespoły ze wszystkich gimnazjów powiatu tczewskiego, w których skład wchodziło przynajmniej 4 zawodników.

Grano do dwóch wygranych setów. Każdy set rozgrywała inna para zawodników, a w przypadku trzeciego - decydującego seta wybranych dwóch zawodników z zespołu. Do rywalizacji zgłosiły się 3 zespoły chłopców i 2 zespoły dziewcząt. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" w swoich kategoriach.

Celem zawodów było promowanie tej dyscypliny sportu w środowisku gimnazjalnym oraz wyłonienie Mistrza Powiatu 2010/2011. Organizatorem imprezy był Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie przy współpracy Gimnazjum
w Gniewie.

Kategoria dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 2 w Pelplinie
2. Gimnazjum w Gniewie

Kategoria chłopców:
1. Gimnazjum nr 2 w Pelplinie
2. Gimnazjum nr 1 w Pelplinie
3. Gimnazjum w GniewieGIM 2 PELPLIN - GIM GNIEW 2:1
GIM 1 PELPLIN - GIM GNIEW 0:2
GIM 2 PELPLIN - GIM 1 PELPLIN 1:2
GIM GNIEW - GIM 2 PELPLIN 2:0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Pelplinie - Katarzyna Potrykus, Aleksandra Majer, Kamila Kowalska, Aleksandra Smolinska, Daria Klawitter, Joanna Ścisłowska

II m. dziewczęta z Gimnazjum w Gniewie

I miejsce - chłopcy z Gimnazjum w Gniewie (Dawid Gleizner, Patryk Orzechowski, Kamil Duliban, Krystian Sieniawski)
II miesce - Gimnazjum nr 1 w Pelplinie
III miejce - Gimnazjum nr 2 w Pelplinie

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Dyrektora POS oraz pamiątkowe dyplomy. Zawody te, podobnie jak rok wcześniej, nie były punktowane w sportowej klasyfikacji szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011.
Drukuj
Prześlij dalej