Ruszyła IX edycja Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki

TALK 2016
W szranki stanęło osiem ekip z Tczewa i nie tylko. TALK jest gościnny dla drużyn z Malborka, Starogardu Gdańskiego i Kalisk. Tytułu mistrzowskiego broni "Bolmet".
Pierwszy weekend rozgrywek udowodnił, że liga będzie niezwykle wyrównana.

Mistrzów IX edycji poznamy po trzech rundach zasadniczych i PlayOff. Rozgrywki zakończą się w maju.

Mecze sobotnie

BASKET TEAM : Victoria Kaliska Basket 51:48

Jak rozpocząć to z przytupem. Mecz na pewno mógł się podobać. Pierwsza kwarta należała do drużyny z Kalisk, druga do Basketu. Od połowy trwała już walka, punkt za punkt, o zwycięstwo w tym meczu. Wynik goniła Victoria, która w ostatnich sekundach miała jeszcze szansę na wyrównanie wyniku i doprowadzenie do dogrywki. Rzut Piotra Miętkiego na znalazł jednak drogi od kosza i drużyna Patryka Nagórskiego mogła się cieszyć ze zwycięstwa.
Wyróżniający się zawodnicy. Basket Team - Piotr Lewandowski 14pkt. i 15 zb. , Bartosz Kruk 15 pkt. Victoria Kaliska Basket - Filip Nowak 15 pkt. i 1- zb. , Piotr Miętki 11 pkt. i Kacper Czapski 10 pkt.

Tigers : ProCam-Tcz 46:88

Starcie młodej drużyny z weteranami TALKowego parkietu nie mogło skończyć się inaczej. Tygrysy stawiły opór tylko w pierwszej kwarcie. Ciekawostką statystyczną tego meczu jest procent zdobytych punktów rzutami za 3 punkty przez Tigers. Zdobyli oni w ten sposób 46% swoich punktów.
Wyróżniający się zawodnicy. ProCam-Tcz - Maciej Wojciechowski 29 pkt. , Tomasz Hibner 13 pkt. 13 zb. , Piotr Samujło 22 pkt. Tigers - Paweł Lazer 18 pkt. , Michał Czirson 14 pkt. 14 zb.

Fanatycy Znad Wierzycy : BOLMET 54:46
Mistrzowie w zmienionym składzie dobrze zaczęli mecz. Jeśli już o składach mowa ... w Fanatykach od tego sezonu grają dwaj zawodnicy, który doprowadzili do mistrzostwa "narzędziowsców", Marcin Słowikowski i Szymon Radomski. Czy zrobią to samo dla FZW? Okaże się za parę miesięcy.
Wracając do meczu. Do połowy wyraźnie prowadził Bolmet. W drugiej ... coś się zacięło, zamiast zespołowości oglądaliśmy próby indywidualnej gry. I losy tego spotkania się odmieniły. Tryby w szeregach Fanatyków jakby się dopasowały. Wyraźnie wygrali trzecią kwartę i w czwartej kontrolowali spotkanie.
Wyróżniający się zawodnicy. FZW - Michał Piekarski 17 pkt. 17 zb. , Marcin Słowikowski 12 pkt. Bolmet - Tomasz Dembek 19 pkt. , Michał Korsak 10 pkt. 12 zb.

Malbork7 : DEVILS 33:54
Mecz przyjaźni. Panowie z obu ekip kibicują sobie w spotkaniach z innymi zespołami. Malbork7 nie ma niestety zawodników podkoszowych którzy mogliby się przeciwstawić Piotrowi Rosołowi i Jarosławowi Bałamączykowi.
Większość swoich punktów diabły zdobyły właśnie z "pomalowanego". Trzeba jednak pochwalić zawodników z rycerzem na koszulkach. NIKT tak dużo nie podaje w ataku w TALKu ... NIKT, tylko oni.
Wyróżniający się zawodnicy. Devils - Piotr Rosół 17pkt. 11 zb. , Michał Saidowski 12 pkt. , Dariusz Beyrowski 10 pkt. 7 zb. Malbork7 - bez wyróżnień, wzorcowa zespołowa gra.

Mecze niedzielne

Malbork7 : ProCam-Tcz 51:63
Po wysokiej wygranej w sobotnim meczu ProCam podszedł do meczu wyraźnie rozluźniony i przegrał pierwszą kwartę. Malbork7 zagrali naprawdę dobrze i w ataku i w obronie. Starali się odcinać Piotra Samujło i Macieja Wojciechowskiego. I to im się udało. Zatrzymali najlepszych strzelców na niskich, jak na nich wynikach w zdobyczach punktowych. Na ratunek Tcz przyszedł Tomasz Hibner. Robił wszystko rzucał, zbierał i podawał. Osiągnął niesamowitą wartość Eval, na poziomie 40. Po tym meczu widać, że nie ma słabeuszy. Każdy może wygrać z każdym.
Wyróżniający się zawodnicy. ProCam-Tcz - Tomasz Hibner 21pkt. 19 zb. , Maciej Wojciechowski 17 pkt. , Piotr Samujło 9 pkt. Malbork7 - Tomasz Krawczyk - 15pkt.

Victoria Kaliska Basket : BOLMET 45:50 po dogrywce

Działo się w tym meczu wiele. Od niesamowitej niemocy rzutowej Victorii, poprzez niesamowity comeback tejże drużyny, do odrodzenia wiary w zwycięstwo i zimną krew Bolmetowców w czwartej kwarcie i dogrywce. Bolmet w pierwszej kwarcie prowadził już 11 punktami. Zawodnicy z Kalisk tylko z niedowierzaniem kiwali głowami po swoich niecelnych rzutach. Aż w końcu zaczęło "siedzieć". Czwarta kwarta zaczęła się od remisu 29:29. Na początku to zawodnicy z Kalisk grali lepiej, prowadzili już 9 punktami. Do walki narzędziowców poderwał i ostatecznie poprowadził do zwycięstwa Albert Doria-Dernałowicz. Zdobył 12 punktów w 4 kwarcie i dogrywce. W zbiórkach pomagali mu Adam Depka i młody Tomasz Fabich.
Drużyna z Kalisk nie miała szczęścia w ten weekend. Najpierw po walce przegrała 3 punktami, a w niedzielę po dogrywce z Bolmetem.
Wyróżniający się zawodnicy. Bolmet - Albert Doria-Dernałowicz 21 pkt. 8 zb. , Michał Korsak 15 pkt. 6 zb. Victoria Kaliska Basket - Maciej Polok 14 pkt. 16 zb. , Szymon Trzebiatowski 12 pkt.

BASKET TEAM : DEVILS 41:59
Po bardzo dobrym meczu sobotnim Basketu i dobrze wyglądających diabłach w meczu z Malborkiem7 mogliśmy się spodziewać wyrównanego spotkania. Przeliczyliśmy się. Basket trochę spuścił z tonu, natomiast Devilsi wyglądali na ... przynajmniej o 5 lat młodszych. Jak na nich zagrali naprawdę szybko.
Może zdopingowała ich obecność na ławce ich trenera Marcina Gibasa i kapitana Jarka Kubaka. W Baskecie zabrakło lidera który mógłby pociągnąć grę. Zabrakło Bartka Kruka ... to ta różnica?
Wyróżniający się zawodnicy. Devils - wszyscy zagrali dobrze ???? Basket Team - wszyscy zagrali dobrze ... ale gorzej od Devilsów.

Fanatycy Znad Wierzycy : Tigers 48:28
Fanatycy niesieni ekscytacją po wygraniu Polpharmy nad Stelmetem nie dali żadnych szans Tigersom.
Na parkiecie szalał Szymon Radomski i Filip Rajkowski wspomagani przez król zbiórek weekendu Michała Piekarskiego. Na dobre słowo w tygrysach zasługuje Patryk Rembiasz który rzucił 10 punktów i zebrał 8 piłek. Może ten dobry mecz w jego wykonaniu odblokuje go na resztę sezonu.
Wyróżniający się zawodnicy. FZW - Szymon Radomski 24 pkt. 8 zb. , Michał Piekarski 8 pkt. 19 zb. , Filip Rajkowski 11 pkt. 6 as.