TMK brązowym medalistą Elbasketu

(fot. mat. prasowe)
W weekend zespół chłopców rocznika 2005 brał udział w XXI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki „Elbasket” . Turniej co roku przyciąga do Elbląga jedne z najlepszych drużyn z całej Polski i w tej edycji nie było inaczej.

W grupie eliminacyjne graliśmy z UKS Trójka Żyrardów i Żubrami Białystok. W pierwszym meczu z Żyrardowem wygraliśmy 61:31. Drugi mecz turnieju nie należał do najlepszych w Naszym wykonaniu i po mocnej walce i wyrównanej końcówce , rywale z Białegostoku rzucili kosza w ostatniej sekundzie meczu wygrywając 30:28, przegrana nie odebrała Nam pierwszego miejsca w grupie i do ćwierćfinału byliśmy rozstawieni z „Jedynką”.

Ćwierćfinał z ŻAK Koszalin w początkowej fazie meczu był bardzo wyrównany graliśmy kosz za kosz. W 3 kwarcie jednak Nasza drużyna pokazała swoje atuty, grając agresywnie w obronie oraz wyprowadzając skuteczne kontrataki. Wynik meczu 37:29 dla Pomorza.
Półfinał na mniejszym boisku ze świetnie grającym zespołem UKS Komorów, okazał się najgorszym w Naszym wykonaniu na całym turnieju. Mecz o dużą stawkę lepiej poprowadzili przeciwnicy, których skuteczność z gry nie pozwoliła Nam w końcówce meczu zbliżyć się do rywala, przegrywamy 26:41.

Niedziela i mecz o brązowy medal z gospodarzem UKS „Jar” Elbląg. Wiedzieliśmy że koszykarsko jesteśmy lepszym zespołem i grając „swój basket” medal jest w zasięgu. Pierwsza kwarta 10:9 dla Nas. Druga kwarta 22:19, wiedzieliśmy że przy takim wyniku musimy odskoczyć gospodarzą. 3 kwarta to już popis Naszych koszykarzy, którzy utrzymali również wysoki poziom przez całą 4 kwartę wygrywając 41:27!
Zdobyliśmy brązowe medale, dodatkowo Najlepszym graczem zespołu został Marcel Zirra a do Najlepszej „5” turnieju został wybrany Igor Stolarz. Gratuacje!