Porażka Sambora w Chorzowie 26-18 (12-10)

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Zespół Latochy Sambor Tczew poniósł swoją drugą porażkę w PGNiG Superlidze Kobiet. Podobnie jak w pierwszym meczu w pierwszej połowie zespół podjął wyrównaną walkę z przeciwnikiem, a o przegranej po raz raz kolejny zadecydowała druga część meczu.

W pierwszej połowie Sambor mimo wielu błędów i strat zdołał „trzymać wynik”. Gra była wyrównana i gospodynie nie mogły wypracować sobie bezpiecznej przewagi. W pierwszych 30 minutach nieźle zagrała Daria Wasilewska, która pokazała swój potencjał i udowodniła, że może być znaczącym wzmocnieniem drużyny Roberta Karnowskiego. Druga połowa podobnie jak w meczu z Wrocławiem niestety dużo gorsza w wykonaniu Sambora. Ponownie zdarzył się moment, gdy w kilka minut przeciwnik zdołał wypracować kilku bramkową przewagę, a naszych zawodniczek nie była stać na odrobienie strat. Martwić może fakt, że już w drugim meczu nie udaje się naszemu zespołowi rzucić chociażby 20 bramek. Strata 26 nie jest złym wynikiem, ale indolencja w ataku musi trochę martwić. Za tydzień trzeci z kolei mecz z drużyną teoretycznie w zasięgu Samborzanek i może wtedy uda się wywalczyć pierwsze punkty.

Robert Karnowski: W kolejny meczu popełniliśmy bardzo wiele błędów. O ile w pierwszej połowie mimo wielu strat udawało się trzymać wynik i grać jak równy z równym z doświadczonym zespołem z Chorzowa, to już w drugich 30 minutach gospodynie wykorzystały nasze błędy i wygrały to ważne spotkanie. Tak jak w meczu z Wrocławiem, tak i teraz w drugiej połowie przydarzył nam się przestój, gdzie od stanu 13-12 dla Chorzowa straciliśmy siedem bramek rzucając dwie i praktycznie było już po meczu. Cieszy niezła gra Dari Wasilewskiej, która się przełamała i pokazała swoje możliwości.

Agnieszka Jezierska: Mecz rozpoczęłyśmy nieźle. Całą pierwsza połowę była walka i gra bramka za bramkę. W drugiej połowie miałyśmy zastój, Chorzów nam odjechał i trochę zeszło z nas powietrze. W obronie nie zagrałyśmy źle, problemem był atak, gdzie brakowało nam skuteczności i koncepcji na rozwiązywanie akcji.

Bramki:
Sambor: Krajewska 6, Wasilewska 5, Belter 2, Czarnecka 1, Waldowska 1, Sobieraj 1, Kordunowska 1, Jezierska 1
Ruch: Najwiecej Radoszewska 7, Rzeszutek 6, Krusberska 6

Kary: Sambor 8 minut, Ruch 14 minut