CYKLO PELPLIN 2018 za nami

Cyklo-Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 2
Emocje, które towarzyszyły Ogólnopolskiemu Wyścigi Kolarskiemu Cyklo Pelplin nie opadną jeszcze długo. W niedzielę 12 sierpnia tuż przed południem, w samym sercu Pelplina, barwny kolarski peleton złożony z ponad 400 zawodniczek i zawodników ruszył na malowniczą trasę wyścigu. Jednym z nich był Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne oraz gość specjalny imprezy, który tego dnia rywalizował w ponad stuosobowej grupie na liczącej 93 kilometry Dużej Pętli.

Na tym dystansie w rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy) z czasem 2:13:41, drugie miejsce zajął Arkadiusz Petka (Klub Kolarski Lew Lębork) z czasem 2:14:39. Trzecie miejsce dla Piotra Polusa (wysepka.pl), który ukończył wyścig z czasem 2:14:40. Wśród Pań zwyciężyła Wioleta Górska-Sierońska (gammafinanse.pl) z czasem 2:44:55. Drugie miejsce dla Beaty Modlińskie (FTI Racing Team), która finiszowała z czasem 2:54:18, a na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Olejniczak (LUK Connect Tacing Team) z czasem 2:54:22.
Mała Pętla (43,5 km) przyciągnęła do Pelplina aż 293 miłośników kolarstwa szosowego. Na krótszym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Janic (STC Stargard) z czasem 1:10:46, drugi był Michał Łomnicki z czasem 1:10:58 a na najniższym stopniu podium stanął Marcin Chabowski (Skarszewy Cycle Team), który również osiągnął czas 1:10:58. Wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team) z czasem 1:13:42, drugie miejsce zajęła Vicoria Bolshakova (500 Watt) , która osiągnęła czas 1:14:28. Trzecie miejsce dla Katarzyny Grochowskiej (GK STG), która przekroczyła metę z czasem 1:15 10.

Poza rywalizacją w klasyfikacji generalnej na obu dystansach prowadzone były klasyfikacje wiekowe mężczyzn i kobiet. Prezentują się one następująco: