Przedszkolaki grały w warcaby

Półfinałowe zmagania (fot. mat. starostwa)
Tczew - Przedszkolaki grały w warcaby
Możliwość logicznego myślenia, a przy tym doskonała zabawa- tak piątkowe (18 czerwca) przedpołudnie spędzały przedszkolaki z terenu powiatu tczewskiego. Wszystko to za sprawą zorganizowanego już po raz siódmy Powiatowego Turnieju Warcabowego Przedszkolaków. Organizatorem tej zabawy był Parafialny Klub Sportowy "Fara".

W tym roku w konkursie uczestniczyły dzieci z dziewięciu przedszkoli z Tczewa i okolic. W sumie 27 dzieci. Otwarcia turnieju dokonał tradycyjnie już ks. Prałat- Piotr Wysga. Podczas otwarcia Prałat mówił, że przed te wszystkie lata, odkąd działa klub parafialny wszystkie sekcje bardzo się rozwinęły. Skupiają coraz więcej młodzieży, która dzięki treningom w klubie odnosi sukcesy.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, puchary i nagrody otrzymała finałowa czwórka przedszkolaków. Najlepsi okazali się:
I Michał Szostak- Przedszkole Muszelka
II Ewa Zalewska-Ekologiczne Przedszkole Jodełka- zwyciężczyni turnieju warcabowego z listopada ubiegłego roku
III Patrycja Herold- Przedszkole Akademia Krasnoludków
IV Łukasz Grzenkowitz- Oddział Przedszkolny ze Swarożyna

Zwycięzca konkursu - Michał Szostak z Przedszkola Niepublicznego "Muszelka" po turnieju powiedział:

- Super się bawiłem. Z dziewczynami trudniej się grało, bo czasem blokowały, wtedy ja też musiałem to robić, ale fajnie było - Gry w warcaby Michała nauczył tata- Jeżyk, w przedszkolu natomiast trenował pod okiem pani Eli i pani Jowity.

Dyrektorzy przedszkoli wraz z wychowawcami pociech podziękowali Prezesowi Parafialnego Klubu - Witoldowi Sosnowskiemu za to, że pamięta o przedszkolakach. Dyrektor Przedszkola nr 8- Jolanta Jank mówiła, że to ważne, że dla dzieci organizowane są również takie formy zabawy, w których rozwijają oni umiejętność logicznego myślenia.

Sponsorem, który wsparł organizację imprezy był właściciel piekarni- Józef Wąs.

Klub Sportowy "Fara" swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież z Tczewa, funkcjonując na tym polu prawie dziesięć lat. Założyciele stowarzyszenia, którego przewodniczącym jest obecny Starosta Tczewski- Witold Sosnowski, za swój główny cel postawili sobie propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa, które polega na planowaniu i organizowaniu życia sportowego dzieci i młodzieży. Inicjatywy podejmowane przez Klub Sportowy sprzyjają rozwijaniu uzdolnień dzieci i młodzieży w warunkach pozaszkolnych, bez stresów związanych z codziennymi obowiązkami w ciągu roku. Poprzez prowadzone przedsięwzięcia uczestnicy uczą się odpowiedzialności, współpracy w grupie, tolerancji, wiary w siebie, a przede wszystkim zdobywają pasję.
Realizacja zadań podejmowanych w ramach prowadzonej przez Klub Sportowy „Fara” odbywa się w obiektach sportowych w Tczewie (hale sportowe, boiska) w ramach działających w Klubie sekcji:
• sekcja piłki nożnej:
- grupa młodsza (szkoła podstawowa),
- grupa starsza (gimnazjum i liceum),
• sekcja koszykówki chłopców i dziewcząt,
• sekcja tenisa stołowego.
Konkretne zadania podejmowane w ramach prowadzonej działalności Klubu Sportowego polegają na cotygodniowych treningach w poszczególnych sekcjach, uczestnictwie w sparingach, meczach towarzyskich oraz turniejach.
Do najważniejszych osiągnięć Klubu zaliczyć należy coroczny Turniej Piłki Nożnej Halowej w Łebie, Amatorska Dekanalna Liga Tenisa Stołowego, czy organizowane dwukrotnie w ciągu roku rozgrywek przedszkolaków w grze w warcaby. Ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży w zajęcia wymagające dużej sprawności fizycznej i umysłowej zmusza ich do odrzucenia swoich nałogów, a także przyczynia się do odciągnięcia od niewłaściwych, często kryminogennych środowisk, co trenerzy i opiekunowie, tworząc klub założyli sobie za główny cel.
Członkami Parafialnego Klubu Sportowego „FARA” w Tczewie jest około 70-cioosobowa grupa dzieci i młodzieży z Tczewa z różnych osiedli. W przeważającej liczbie jest to młodzież z gimnazjum, chociaż dzieci ze szkół podstawowych i liceów także należą do klubu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  _gość

  21.06.2010, 19:08

  gdzie zdjęcie wszystkich uczestników???

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.