Drużyna PRESS GLASS pobiegła w Tczewie dla dzieci z okolic miasta

(fot. mat. prasowe )
Tczew - Drużyna PRESS GLASS pobiegła w Tczewie dla dzieci z okolic miasta
W sobotę (5 listopada br.) w Tczewie odbył się XXVI Uliczny Bieg Sambora. W biegu na dystansie 10 km udział wziął m.in. kilkudziesięcioosobowy zespół pracowników PRESS GLASS. Swoim startem biegająca w ramach akcji „Biegamy i wspieramy” drużyna „wybiegała” ponad 2,7 tys. zł. Środki te firma przekaże na wsparcie tczewskiego Zespołu Placówek Specjalnych.

Z dystansem 10 km zmierzyło się w ostatni weekend w Tczewie 399 osób. W barwach PRESS GLASS, czyli przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji szyb dla budownictwa, wystartowało 39 biegaczy. Wśród nich znalazły się gościnnie także 4 osoby pracujące w ZPS w Tczewie. Bieg wygrał Marek Kowalski (GKS Żukowo). Spośród reprezentantów PRESS GLASS najlepsze miejsce (59.) zajął Bartosz Grabowski.

Dla biegnących z PRESS GLASS tczewski start był nie tylko doświadczeniem czysto sportowym, ale również okazją do wsparcia potrzebujących. W ramach akcji „Biegamy i wspieramy” firma wspomaga bowiem finansowo wybierane przez samych biegających cele charytatywne, a kwota wsparcia jest zależna od liczby osób, które ukończą dany bieg.

„Cieszę się, że wszyscy biegnący w naszej drużynie dotarli do mety z poczuciem satysfakcji. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, także teraz pobiegliśmy, by wesprzeć dzieci będące podopiecznymi lokalnego Zespołu Placówek Specjalnych” - mówi Gerard Plaze, jeden z organizatorów akcji.

W sumie drużyna PRESS GLASS „wybiegała” kwotę 2730 zł. W najbliższym czasie środki te zostaną przekazane przez firmę na konto ZPS.

Akcja „Biegamy i wspieramy” została zainagurowana w kwietniu 2015 r. Od tego czasu drużyna PRESS GLASS startuje m.in. w biegach organizowanych w Częstochowie, Radomsku, Tychach i Tczewie, czyli tam, gdzie zlokalizowane są polskie zakłady produkcyjne PRESS GLASS. Do akcji wliczane są także wszystkie inne biegi indywidualne pracowników firmy.
Strona akcji pn. „Biegamy i wspieramy”:
http://www.pressglass.eu/biegamyiwspieram
Galeria zdjęć (XXVI Bieg Uliczny Sambora):
https://www.pinterest.com/pressglass/run-and-support-biegamy-i-wspieramy/
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  13.11.2016, 22:40

  mobbing pres

  lali was batem jak biegaliscie ? ;) heh press glas - mobbing pelna gębą :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xxx.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.