Niepokonana Wisła dalej gromi

Kibice Wisły Tczew (fot. mat. prasowe)
Kolejny mecz i kolejne wysokie zwycięstwo odniosła tczewska Wisła. Tym razem w ramach III rundy Pucharu Polski Wisła z łatwością pokonała czołowy zespół V ligi - Szarżę Krojanty 4:1.

Bramki: Adam Czerwiński (22.), Kamil Nowaczyk (51.-karny, 58.), Karol Opczyński (72.) - ? (30.)

WISŁA: Tomasz Bieszka - Paweł Plewniak, Łukasz Olszewski, Michał Ossowski, Piotr Kaczmarczyk, Ariel Staniszewski [K], Adam Czerwiński (87. Karol Skotnicki), Dawid Dąbrowski, Kamil Nowaczyk (89. Maciej Szwarczyński), Karol Ćwikliński (90. Bartosz Bogun), Karol Opczyński (80. Michał Stuczyński)

Widzów ok 250

Pierwsza połowa wyrównana, choć więcej przy piłce byli goście. Wiślacy już po trzech minutach powinni prowadzić 2:0, ale dwukrotnie pudłował Karol Opczyński. Wreszcie w 22 minucie pada pierwsza bramka dla Wiślaków autorstwa Adama Czerwińskiego. Niestety krótko tczewianie cieszyli się prowadzeniem. Gapiostwo obrony wykorzystał napastnik Szarży i było 1:1. Po przerwie Wisła zdominowała rywali pakując im kolejne trzy gole. Bramki zdobywali - dwie Kamil Nowaczyk i jedną Karol Opczyński. Pewni swego gracze z okolic Chojnic długo nie mogli zrozumieć dlaczego zostali rozgromieni od drużyny grającej w B-klasie, porażka po dwugodzinnej jeździe w jedną a potem drugą stronę do domu bardzo boli. Wiślacy są już w drugiej rundzie, kto wie może czekają nas derby z Unią, której nie było dane rozegrać meczu ze Spartą Kleszczewo (rywale nie dojechali). Na pewno nie dojdzie do meczu jakiego sobie wszyscy życzyli a więc pojedynku z Gryfem 2009, który przegrał z najsłabszym zespołem V ligi - Meteorem Pinczyn 0:7.

W sobotę Wisła za to rozegra w Tczewie kolejne ligowe spotkanie. O 17:00 na Ceglarskiej mecz z imienniczką z Drewnicy. Jak zwykle na stadionie będzie można kulturalnie dopingować biało-czerwonych, obejrzeć niezłe widowisko oraz zjeść smaczne potrawy serwowane przez partnera tczewskiego klubu - bar Egbar. Zapraszamy całe rodziny!