Kolejne sukcesy Weroniki Ewald

Wielkim sukcesem zakończyła sezon turniejów na kortach otwartych dziesięcioletnia tenisistka z Tczewa - Weronika Ewald, podopieczna trenerów Franciszka i Arkadiusza Górskich, uczennica SP11. Weronika na przełomie sierpnia i września wygrała kolejno trzy Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne do lat 12, w Radomiu, Nowym Sączu i Puławach.

Na turnieju w Radomiu, dochodząc do finału w grze pojedynczej, kolejno pokonała Karolinę Gołdę ( Return Radom ), Hannę Telżyńską ( MTC Warszawa ), Weronikę Domańską ( Advantage Bielsko-Biała) . W finale zmierzyła się z Zuzanną Bednarz (PT Olimpia Poznań ) i wygrała 6:3, 7:5. W grze podwójnej natomiast, w parze z Zuzanną Witkowską ( WKT Mera Warszawa ) zdobyła drugie miejsce, ulegając w finale duetowi Domańska/Rowińska 6:7, 1:6.
W Nowym Sączu turniej rozgrywany był systemem grupowym ( każdy z każdym ) i tam nasza zawodniczka wygrała wszystkie swoje mecze, zarówno w grupie eliminacyjnej jak i finałowej, zdobywając tym samym pierwsze miejsce i złoty medal.
Natomiast podczas ostatniego w sezonie letnim OTK w Puławach, Weronika dotarła do finału bez straty seta, gdzie ponownie zmierzyła się z zawodniczką PT Olimpia Poznań - Zuzanną Bednarz, i ponownie wygrała spotkanie wynikiem 6:3, 6:1.
Świetne rezultaty Weroniki w sezonie letnim zaowocowały 16 pozycją w kraju w rankingu Polskiego Związku Tenisowego do lat 12 ( jednocześnie 1 w swoim roczniku ) oraz powołaniem przez Polski Związek Tenisowy na wrześniowy obóz motoryczny Kadry Narodowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.