O zachowanie pozycji lidera - mecz Aussie Latocha Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna

Najbliższy mecz będzie okazją do ponownego ujrzenia na parkiecie byłej zawodniczki Sambora Mirki Waldowskiej (fot. sambor-tczew.pl)
Tczew - O zachowanie pozycji lidera - mecz Aussie Latocha Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna
W sobotę (28.01) o godzinie 18.00 Sambor Tczew w przedostatniej kolejce II rundy rozgrywek I ligi podejmować będzie groźny zespół z Kościerzyny. W przypadku zwycięstwa tczewianki praktycznie zapewnią sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli przed jej podziałem na dwie grupy, gdyż w ostatniej kolejce spotkają się z przeciętnym zespołem z Gniezna.

W pierwszej rundzie w spotkaniu w Kościerzynie Sambor wygrał zaledwie 30:26, choć do przerwy prowadził 19:10. W meczu tym najskuteczniejszymi zawodniczkami Sambora były Justyna Domnik (8) i Martyna Podgórska (7), natomiast w drużynie z Kościerzyny najlepiej punktowały Natalia Brzezińska (7) i Mirosława Waldowska (6). Od tamtej pory nasz najbliższy rywal czynił systematyczne postępy, których zwieńczeniem była zeszłotygodniowa wygrana z Jutrzenką Płock. Dzięki temu zwycięstwu UKS PCM zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki, która w III i IV rundzie walczyć będzie o awans doi Superligi.

Sambor do najbliższego pojedynku przystąpi osłabiony brakiem Natalii Winiarskiej (sprawy osobiste). Szansę na debiut z kolei będą miały Marta Tomczyk i Kamila Muszyńska, które zostały już zatwierdzone do gry przez ZPRP i tylko od decyzji sztabu szkoleniowego zależy czy wystąpią w meczu z Kościerzyną.
Drukuj
Prześlij dalej