I turniej XIII GP Tczewa w siatkówce plażowej

Druga w klasyfikacji ogólnej tczewskiego GP żeńska para K. Słomińska/E. Lewandowska
Tczew - I turniej XIII GP Tczewa w siatkówce plażowej
W czwartek, 1 lipca, ruszyło XIII już Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej i mimo feralnej liczby edycji.... ma się bardzo dobrze!!! Już na starcie pobito dotychczasowy rekord frekwencji, który od 1 lipca 2010 wynosi 47 zespołów!!! Przepiękna pogoda - idealna na taki turniej, ale 47 zespołów w czwartkowe popołudnie... zaczyna brakować boisk, a TCSiR posiada ich aż 5, w tym 3 pięknie oświetlone!

Cieszy nieustające zainteresowanie siatkówką plażową, bardzo cieszy takie zainteresowanie tczewskimi zawodami. Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wprowadził w tym roku kategorię 40+ (każdy z zawodników musi mieć co najmniej 40 lat). Takich par było w czwartek 4. Panie coraz śmielej, bo w sile 8 zespołów rozpoczęły tegoroczne zmagania na piasku. W kategorii OPEN 35 zespołów z wielu miejscowości niejednokrotnie znacznie oddalonych od Tczewa. Jak co roku silną grupą zjawili się siatkarze z Gniewa. W kategorii 40+ 4 zespoły grały systemem każdy z każdym. Udał się rewanż tczewianom Rekowskiemu i Leczkowskiemu nad starogardzianami Dusowskim i Szwajkowskim za ostatni turniej 750-lecia Tczewa. Tym razem wygrali ci pierwsi 22:20 (przegrywając już 11:17). IIIm Zieliński Adam i Woźniak Arek z Tczewa, IVm Walentynowicz Henryk i Stecki Andrzej z Malborka.

Panie rywalizowały w trzech grupach, z których zwycięzcy utworzyli grupę finałową, drugie miejsca w grupach grały o miejsca 4-6, trzecie miejsca walczyły o 7 lokatę. W grupie najsilniejszej o miejscach I-III musiały zadecydować dopiero małe punkty, gdyż każda z par miała na koncie po jednym zwycięstwie i porażce. Najlepszy stosunek małych punktów (+8) miała para Hohn Anna i Bartoń Agnieszka, która zajęła I m, IIm (+2) Walentynowicz Monika i Łazarska Anna, IIIm (-10) Domowska Natalia i Bąkowska Beata.

W kategorii OPEN nie tylko ilościowa frekwencja, ale i... jakościowa!!! Tylu (nie ujmując tym trochę słabszym) "mocnych" zespołów na tczewskiej Kanonce jeszcze nie widziano! Z grup nie wyszły takie pary jak Roik - Neumann czy Łazarski - Dziwierek. Już mecze barażowe godne były niejednego finału, a tu jeszcze ćwierćfinały, półfinały... Licznie zgromadzona publiczność bardzo często nagradzała rzęsistymi brawami wspaniałe akcje i niezwykła sprawność siatkarzy. Jaki to wysiłek grać w dwie osoby na piaszczystym boisku wie tylko ten, kto tego spróbował!
W Wielkim finale o godz. 22.40 w "blasku reflektorów" spotkały się 2 zespoły reprezentujące "GZELLĘ OSIE", tryumfatorzy ostatniego turnieju Gabrych - Konkel spotkali się z młodziutką tczewsko-gdyńską parą Zieliński - Wołoszuk. "Młodość" dzielnie stawiała opór "doświadczeniu" do stanu 13-13, ale od tego momentu do końca meczu "doświadczenie" panowało niepodzielnie wygrywając 21:15.

Wspaniałe zawody, atmosfera niespotykana na innych turniejach (nocne granie + bardzo koleżeńska postawa większości drużyn), wysoki poziom sportowy sprawia, że większość zespołów dalej chce przyjeżdżać na czwartkowe Grand Prix.

Organizator, TCSiR serdecznie zaprasza na kolejne zawody już 8 lipca, jak zwykle w czwartek, jak zwykle na godz. 17.00.

WYNIKI TURNIEJU OPEN

BARAŻE :
Jaworski : Miotk - Mrozek : Krajnik 21:16
Wołoszuk : Zieliński - Pielak : Jagodziński 21:11
Gabrych : Konkel - Lejk : Głuszak 21:17
Chmielecki : Malinowski - Sipurzyński : Grabowski 21:11

ĆWIERĆFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Zięba : Niemiec 21:18
Jaworski : Miotk - Kamiński : Ruszewski 21: 9
Wołoszuk : Zieliński - Brange : Zbrzeźny 21:16
Pepliński : Ilewicz - Chmielecki : Malinowski 21:16

PÓŁFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Jaworski : Miotk 21;15
Wołoszuk : Zieliński - Pepliński : Ilewicz 21:17

O III m :
Jaworski : Miotk - Pepliński : Ilewicz 21:16

FINAŁ :
Gabrych : Konkel - Wołoszuk : Zieliński 21:15
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia