Grand Prix Tczewa w tenisie stołowym - po 5. turnieju

ping pong (fot. archiwum)
Tczew - Grand Prix Tczewa w tenisie stołowym - po 5. turnieju
W sobotę 31 marca odbył się V - ostatni turniej Grand Prix Tczewa 2012 w tenisie stołowym. Udział wzięło 33 pingpongistów, czyli całkiem nieźle. W całym cyklu Grand Prix przewinęło się 63 zawodników, a średnio na turniej przypadało 37. Bardzo zadowalająca frekwencja.

Ostatni, 5 turniej z cyklu Grand Prix 2012 nie wniósł nic szczególnego w kategoriach 16-39, 40-49, oraz kategorii Kobiet. W tych kategoriach było wszystko ustalone. Pawella wygrał 16-39, Gajewski 40-49, a Sara Kucharska kategorię kobiet. Oni też zostali zwycięzcami klasyfikacji generalnej cyklu, w którym liczyły się 4 najlepsze turnieje z 5 rozegranych.

Bardzo emocjonujące były pozostałe kategorie, czyli do 15 lat, 50+ oraz zrzeszeni. W ostatnim turnieju w kategorii do 15 lat zwycięzcę wyłonił ostatni pojedynek pomiędzy Rychlickim a Klofczyńskim - przed tym turniejem mieli tyle samo punktów i tyle samo zwycięstw. Ostatecznie lepszy okazał się Rychlicki, wygrywając z Klofczyńskim 3:1.

W kategorii 50+ była bardzo podobna sytuacja - Banach i Kucharski mieli również tyle samo punktów i zwycięstw. Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami był bardzo zacięty i stał na dobrym poziomie sportowym, nie zabrakło również emocji i nerwów. Ostatecznie w piątym secie 10:7 wygrał Kucharski i tym samym wygrał w klasyfikacji generalnej.

W kategorii zrzeszeni bezapelacyjnie najlepszy był Tomasz Choszcz. Wygrał wszystkie pojedynki zaliczające się go klasyfikacji generalnej. Wydawałoby się, że pozostałe 2 miejsca mają zagwarantowane Gerowski Sławomir i Dau Łukasz. Nic bardziej mylnego, ostatni turniej wygrał Rogaczewski Tomasz, a Łukasz Dau po porażce z Mariuszem Tomczykiem zajął na 5 turnieju IV miejsce i tym samym wypadł z trójki w generalce. Zwycięstwo Rogaczewskiego dało mu II miejsce generalnie.

Na zakończenie imprezy trzech zawodników w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora - Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Nagrody wręczył sędzia główny cyklu Dariusz Gajewski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • OsamaBenLoader_gość

  06.04.2012, 11:51

  Gratulacje dla Zwycięzców!!!!

  Moje gratulacje dla zwycięzców!!! Apropo, kto zrobił sędzią tego jełopa Gajewskiego, ten człowiek to pajac i tyle

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.