Ponad 300 zawodników na Międzynarodowym Turnieju Karate WKF - IV Grand Prix Tczewa

Karate w Tczewie (fot. nadesłane do redakcji)

zobacz galerię zdjęć: 6
W sobotę 14. maja w Hali Sportowej Powiatowego Centrum Sportu przy ul.Królowej Marysieńki 10 odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF - IV Grand Prix Tczewa z udziałem ponad 300 zawodników z 27 klubów z Polski, Rosji, Łotwy oraz Ukrainy.

Hala PCS została wypełniona po brzegi przez sympatyków dalekowschodnich sztuk walki a wiele pojedynków z udziałem reprezentantów kadr narodowych Polski, Ukrainy, Rosji i Łotwy stojących na wysokim poziomie przysporzyło kibicującym wiele emocji.

Dobrze zawodach tych wypadła ekipa Skk Senshi Tczew zdobywając 9 złotych ,4 srebrne i 18 brązowych medali co pozwoliło uplasować się naszym zawodnikom na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji medalowej.

1 miejsce w turnieju zajęła ekipa Rosyjska Sajus Kaliningrad wyprzedzając drużynę Gokken Gdynia oraz Sonkei Gdańsk

Najlepszym zawodnikiem IV Grand Prix Tczewa został zawodnik Skk Senshi Miłosz Sabiecki zdobywając złote medale w trzech konkurencjach.

W ekipie gospodarzy oprócz Miłosza dobrze punktowali również: Julia Sabiecka, Natalia i Dawid Stubba, Natalia Kuzioła, Konrad Martyniak. Udanie zaprezentowała się również kadra młodszych zawodników Skk - Senshi.