Sztorm Gdynia (mistrz jesieni) 1 - 1 KS POGOŃ TCZEW

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe )
Tczew - Sztorm Gdynia (mistrz jesieni) 1 - 1 KS POGOŃ TCZEW
Sztorm Gdynia (mistrz jesieni) 1 - 1 KS POGOŃ TCZEW

Sztorm Gdynia - 8`
Schweda Kinga - 45`

Mateusz Sroka, Trener Pogoni Tczew ~ Przed meczem zespół Sztormu zajmował drugie miejsce w tabeli ligowej i aby właśnie awansować na fotel lidera potrzebował remisu. My do tej kolejki przystąpiliśmy zajmując 9 miejsce.
Uważamy, że wynik odzwierciedla to co działo się na boisku. Oba zespoły pokazały bardzo dużo zaangażowania i jakości na boisku. Z przebiegu meczu niewielką przewagę w posiadaniu piłki miały gospodynie, jednakże w większości operowały w środkowej strefie.
Czy to słabszy przeciwnik, czy wicelider jak zawsze budowaliśmy swoje akcje krótszymi podaniami próbując przedostać się na połowę przeciwniczek. Bramka padła, po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Martyny Tryki (na zdjęciu) do Kingi Schwedy, która strzałem po ziemi skierowała piłkę do siatki Sztormianek. Mecz w większości toczył się w środkowej strefie, oba zespoły dobrze broniły dostępu do bramki, i uważamy że remis za wynik sprawiedliwy. Dzięki punktowi awansowaliśmy na 8 miejsce, i kończymy rundę jesienną. Wszyscy jesteśmy zawiedzeni tą pozycją w lidze, liczyliśmy na więcej punktów po wszystkich meczach na jesień, jednakże nie składamy broni i obiecujemy, że przełożymy naszą grę na wyniki i na koniec sezonu będziemy na dużo wyższym miejscu.
Jeszcze raz wielkie gratulacje za postawę w dzisiejszym meczu!
Drukuj
Prześlij dalej