XXV Uliczny Bieg SAMBORA - setki biegaczy na ulicach Tczewa

Bieg Sambora (fot. TCSiR)

zobacz galerię zdjęć: 6
W sobotę 7 listopada odbył się jubileuszowy XXV Uliczny Bieg SAMBORA. Bieg główny poprzedziła impreza towarzysząca, czyli biegi Mały SAMBOR.

Na tczewskiej Kanonce zgromadziło się ponad 450 dzieci i młodzieży, które biegały w sześciu kategoriach:

3. Paweł Folta (Malbork)

w/w otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy mali zawodnicy, którzy ukończyli swój bieg otrzymali pamiątkowe medale. Wylosowano również 40 nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników Małego SAMBORA.
Punktualnie o godz. 12.00 z „miasteczka biegowego” ustawionego na terenie Kanonki na 10 kilometrową trasę biegnącą ulicami naszego miasta ruszyło ponad 400 zawodników w biegu głównym (ukończyło 397). Choć pogoda nie dopisała (ciemne chmury, chłód i duża wilgotność po piątkowych ulewach), to i tak było nieźle. Dla biegaczy pogoda dobra - jak mówili. Na trasie na 5, 8 i 9 kilometrze ustawiono strefy kibica, gdzie hostessy z transparentami zagrzewały zawodników do rywalizacji. Od początku biegu utworzyła się 4-osobowa grupa biegaczy. Zwodnicy ci minęli linię mety w niewielkich odległościach od siebie.

Zwycięzcą XXV Biegu SAMBORA został Marek Kowalski z Żukowa przed Bgdanem Semenowyczem z Ukrainy i Łukaszem Kujawskim z Żukowa.
Wśród pań zwyciężyła Marta Krawczyńska z Malborka przed Małgorzatą Tuwalską z Gdańska. III miejsce zajęła siostra bliźniaczka Małgorzaty Elżbieta Tuwalska.
W czasie trwania biegu wylosowano wśród biegnących 15 nagród niespodzianek, które zawodnicy (ku swemu zaskoczeniu) odebrali po przekroczeniu mety.
Wszyscy uczestnicy otrzymali w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę, a 350 pierwszych osób okolicznościowy medal (pozostali zawodnicy ze względów technicznych otrzymają medale pocztą!).
Dzięki sponsorom, firmom EATON i GPEC Tczew, udało się, oprócz nagród pieniężnych dla najlepszych w kat. OPEN ufundować bardzo wiele atrakcyjnych nagród w kategoriach wiekowych i losowanych wśród wszystkich uczestników Małego i Dużego SAMBORA. Nagrodzono również najlepszą tczewianke Małgorzatę Górską i tczewianina Krzysztofa Pawłowskiego, a także niedowidzącego biegacza wraz z jego przewodnikiem. Specjalne upominki otrzymali dwaj najstarsi uczestnicy, startujący od wielu lat w Biegu SAMBORA : 81 letni Stanisław Niwiński z Gdańska i 80-letni Jacek Bandurski z Sopotu.

Nagrody wręczali - Rajmund Dominikowski v-ce Przewodniczący Rady Miasta Tczewa, oraz Andrzej Błaszkowski Dyrektor TCSiR.
Na mecie na biegaczy czekała gorąca herbata, gorący posiłek, oraz napoje i owoce.

Od tego roku będą obowiązywały oficjalne rekordy trasy, które wynoszą :

panowie - 0:30:29
panie - 0:37:23

Organizator imprezy, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, pomocy w przeprowadzeniu, oraz sponsorowaniu XXV Ulicznego Biegu SAMBORA.
Byli to : EATON, GPEC Tczew, Biegający Tczew, tczewscy policjanci i Straż Miejska, wolontariusze z II LO w Tczewie z Panem Tomaszem Tobiańskim na czele, wolontariusze z OHP z Panem Wojciechem Różanowskim.
XXV Uliczny Bieg SAMBORA został zorganizowany dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Specjalną nagrodę dla najlepiej kibicującej grupy otrzymali uczniowie tczewskiego OHP!!!

Pełna fotorelacja, wyniki i linki na stronie tcsir.pl .