Rusza XIII edycja Turnieju o Puchar Bałtyku

(fot. mat. prasowe )
Gdański Klub Sportowy KORSARZ zaprasza na XIII Turnieju o Puchar Bałtyku, który w dniach 9-11 czerwca 2017 r. odbędzie się w Gdańsku oraz w Dąbrówce Tczewskiej. To największa impreza koszykarska na Pomorzu dla dzieci w wieku do 12 lat, której honorowym patronem jest Członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Jaworski.

Turniej o Puchar Bałtyku posiada swoją renomę i uznawany jest za jedne z najważniejszych zawodów koszykarskich dla dzieci w północnej Polsce. Co roku przyciąga zespoły z całego kraju, które chcą sprawdzić się w rozgrywkach z rówieśnikami. Tegoroczny turniej dedykowany jest zarówno chłopcom (U-12, U-11, U-10 i młodsi), jak i dziewczynkom (U-11, U-10 i młodsi). Ze względu na ilość zgłoszeń Gdański Klub Sportowy KORSARZ zdecydował, że będzie on rozgrywany w Gdańsku, w hali MOSIR, ul. Kołobrzeska 61, jak i w hali sportowej gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej.
Turniej, którego organizatorem jest nasz klub odbywa się regularnie od 13 lat. Z roku na rok biorą w nim udział, coraz to lepsze zespoły. Ogromnie cieszymy się, że w obecnej edycji wystąpią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W 2017 roku zgłosiło się do nas więcej zespołów niż w roku poprzednim. Dla uczestników najważniejsza jest dobra zabawa i wsparcie, dlatego zapraszam wszystkich do kibicowania. Wspólnie dopingujmy dzieci, które marzą w przyszłości zostać profesjonalnymi sportowcami - mówi Andrzej Kwaśniewski - Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego KORSARZ

W XIII Turnieju o Puchar Bałtyku udział wezmą drużyny:

Chłopców: Asseco Gdynia, Młode Lwy Gdańsk, Basket Koszalin, TMK Pomorze Tczew, PGE Korsarz, UKS Piątka Tczew, MUKS Basket Warszawa
Dziewczynek: UKS Atlas Ksawerów; Bat Sierakowice; GTK Gdynia; TMK Pomorze Tczew; PGE Korsarz
Wstęp na wszystkie mecze turniejowe jest bezpłatny.
Zapraszamy w szczególności na zakończenie turnieju, które będzie w niedzielę w:
- Gdańsk, Hala MOSIR, ul. Kołobrzeska 61 - godz. 12.30
- Dąbrówka Tczewska, hala sportowa gimnazjum - godz. 14.15
Sponsor XIII Turnieju o Puchar Bałtyku - Polska Grupa Energetyczna
Patronat Honorowy - członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Jaworski

KOMUNIKAT XIII TURNIEJ O PUCHAR BAŁTYKU w koszykówce dziewcząt chłopców

1. CELE
Turniej ma na celu popularyzacje koszykówki wśród dzieci i młodzieży jak i łączenie sympatyków koszykówki z różnych części Polski

• w 1, 2 i 3 kwarcie meczu obowiązuje gra dwóch różnych piątek (zmiany co 5 minuty), w 4 kwarcie nie obowiązują żadne ograniczenia;
• w przypadku remisu w spotkaniu po zakończeniu regulaminowego czasu gry rozegrana zostanie 5-minutowa dogrywka (czas zatrzymywany), a gdy ona nie wyłoni zwycięzcy, rozgrywane bedą 5-minutowe dogrywki aż do wyłonienia
zwycięzcy
• w przypadku, gdy drużyna liczy tylko 10 zawodników, a zaistnieje w 1, 2 lub 3 kwarcie konieczność zmiany zawodnika (przekroczony limit fauli, kontuzja),zawodnik może być zastąpionym innym - wskazanym przez trenera drużyny przeciwnej;
• trenerowi przysługuje jedna przerwa na żądanie w każdej kwarcie meczu oraz dogrywce;
• w przypadku przedłużania gry przez jedną z drużyn, będzie egzekwowany przepis o 24 sek. - oceny czasu dokonuje sędzia boiskowy, informując o ilości sekund pozostałych do zakończenia akcji;
• obowiązuje zakaz krycia strefą, nakaz obrony każdy swego
• limit fauli dla poszczególnego zawodnika to 5
• po 8 przewinieniu zespołu w kwarcie przyznawane będą dwa rzuty wolne dla zawodnika faulowanego.
• w przypadku rażącego naruszenia przepisów regulaminu przez trenera, może on zostać ukarany faulem technicznym, w konsekwencji 1 rzut wolny + piłka z boku, dla drużyny przeciwnej
• mecze rozgrywane są piłką rozmiar 5
• mecze rozgrywane w Dąbrówce Tczewskiej rozgrywane są na kosz do mini koszykówki. Mecze rozgrywane w Gdańsku rozgrywane są na kosz o wysokości 3,05m
• W sytuacjach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy PZKosz. Wszystkie spory rozstrzyga organizator.