Zacięta walka samborzanek w Lublinie z AZS UMCS

Aussie Sylex Sambor - Start Elbląg (fot. Anna Dembińska)
Piłkarki ręczne Aussie Sambora przegrały na wyjeździe różnicą jednej bramki mecz z AZS UMCS Lubilin. Mecz był wyrównany i emocjonujący

Tydzień wcześniej zespół Bartłomieja Peplińskiego wygrał w meczu na szczycie z liderem KPR Kobierzyce, wie do niżej notowanych akademiczek z Lublina, jechał w roli faworyta. Tczewianki w pierwszych 15 minutach grały dobrze - wypracowały prowadzenie 9:6. Gospodynie odrobiły stratę jeszcze w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 14:13. W drugiej odsłonie meczu wynik oscylował wokół remisu. To samborzanki częściej prowadziły (22:19), ale lublinianki nie traciły dystansu. W końcówce po trafieniu Justyny Domnik był remis, ale w 58. minucie Katarzyna Jarosz wykorzystała rzut karny, a później były nerwy... i gol już nie padł.
Dla Aussie Sambora najwięcej bramek znów zdobyła Magda Krajewska - 8. Tczewskie szczypiornistki w akcji w naszym mieście będziemy mogli zobaczyć dopiero 12 grudnia w meczu z Koroną Handball Kielce, wcześniej samborzanki grać będą na wyjeździe z MTS Żory (5 grudnia).

AZS UMCS Lublin - Sambor Tczew 30:29 (14:13)
Sambor: Skonieczna, Frankowska - Krajewska 8, Kłusewicz 5, Gelińska 4, Domnik 4, Orzłowska 3, Radzikowska 3, Zwolak 2.