Ósme zwycięstwo z rzędu Decki Pelplin na parkietach drugiej ligi

Decka Pelplin tym razem rozprawiła się na wyjeździe z ekipą MKK Gniezno wygrywając 85 - 66. Pelplińscy koszykarze doskonałe weszli w to spotkanie prowadząc na minutę przed końcem pierwszej kwarty 28:14. Jednak zawodnicy z Gniezna nie zamierzali tanio sprzedać skóry, wygrywając drugą kwartę zdecydowanie, co pozwoliło im na zniwelowanie straty do 1 punktu.

Druga połowa to koncertowa gra pelplinian, którzy potwierdzili, że nie przypadkiem są jedyną niepokonaną drużyną. Decka jak zwykle mogła liczyć na swoich liderów Karola Dębskiego zdobywcę 23 punktów oraz Bartosza Sarzało, który aż 10-krotnie asystował przy rzutach swoich kolegów. Bardzo dobre zawody rozegrał także młody Paweł Guz zdobywca 16 punktów.
Decka kolejne spotkanie rozegra 19.11.2016 na własnym parkiecie o godzinie 15.00.Przeciwnikiem naszej drużyny będzie ekipa AZS Politechniki Poznańskiej.

MKK Gniezno - Decka Pelplin 66 -85 (23-28, 19-15, 10-24, 14-18)
Decka Pelplin - Dębski 23, Guz 16(2), Krzywdziński 14, , Sarzało 12(1) , Chudy 8(1), Czyżewski 7 , Dryjański 2, Zieńko 2, Muntowski 1 , Tylkowski 0, Ebertowski 0, Góralczyk 0.