XVIII Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki

(fot. mat. prasowe )
Tczew - XVIII Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki
W sobotę 3 grudnia odbył się XVIII już Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki. Ze względu na trudności z dostępem do hali II LO turniej odbył się wyjątkowo wcześnie jak na turniej „gwiazdkowy”! To nie koniec zmartwień organizatora, gdyż w ostatniej chwili (piątek po południu) zrezygnował jeden z zaproszonych zespołów, a ze względów „techniczny” (awaria samochodu w drodze na zawody) kolejna drużyna! Ostatecznie w imprezie wystąpił „Orzeł” Bydgoszcz, „Intermarine” Gdańsk oraz „Medyk” Tczew.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż po raz pierwszy od wielu lat organizator rozłożył boisko centralne na środku hali (nie dwa boczne jak zazwyczaj) i dzięki temu miejsca do grania było jak w lidze! Poza tym uzgodniono ze startującymi zespołami, że mecze będą pełnowymiarowe - do 3 wygranych setów. Było to nie lada wyzwanie dla zawodników, gdyż większość grała po dwa mecze z rzędu. Na pierwszy ogień poszli goście , czyli Bydgoszczanie (ubiegłoroczny zwycięzca) i Gdańszczanie. Zwyciężyli po zaciętym spotkaniu (pomimo wyniku 3:0) siatkarze z Trójmiasta. Ustalono wcześniej, że kolejny mecz rozegra zespół przegrany, więc zawodnicy z Bydgoszczy stanęli w szranki z „Medykiem” Tczew. Jeszcze na początku spotkanie było bardzo wyrównane, ale goście słabli z minuty na minutę przegrywając ostatecznie 0:3. Tym samym stało się jasne, iż zeszłoroczny zwycięzca zajmie…. ostatnie miejsce.
Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy „Intermarine” i „Medykiem” zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po fantastycznej końcówce wygrali pierwszego seta 25:20. W kolejnych role w końcówkach seta się odwróciły i dwa następne wygrali gdańszczanie w identycznym stosunku 25:23. W czwartym secie tczewianom zaczęło już brakować sił (7 set z rzędu) i przegrali go 25:22. Tym samym zwycięzcą XVIII Ogólnopolskiego Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki został „INTERMARINE” Gdańsk przed „Medykiem Tczew” i „zespołem „Orzeł” Bydgoszcz.
Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji jak zwykle na zakończenie zawodów przygotował upominki dla wszystkich uczestników imprezy. Upominki otrzymali również sędziowie i opieka medyczna.

Świątecznymi upominkami wyróżniono także po jednym (najbardziej wartościowym wg swojej drużyny) zawodniku w poszczególnych ekipach. Zostali nimi:

Macin Neumann - Intermarine
Monika Walentynowicz - Medyk
Sebastian Mruk - Orzeł

Życzeniami Wesołych Świąt zakończył się kolejny Gwiazdkowy Turniej Siatkówki, a organizator, TCSiR zapowiedział przyszłoroczne zawody w znacznie rozszerzonym gronie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +8

  gość_gość

  06.12.2016, 13:22

  Siatkówka w Tczewie

  Dzięki Panu Romanowi L... siatkówka halowa w Tczewie po prostu umarła.W 60-tysięcznym mieście nie ma żadnej amatorskiej ligi czy nawet pojedynczych turniejów otwartych dla mieszkańców i ludzi z okolicznych miejscowości.A co roczne mikołajkowe granie to od lat prywatny turniej tego pana i zaprasza tylko drużyny które mu odpowiadają.Nie ma wcześniej żadnego ogłoszenia czy informacji że taki turniej będzie. Tak że informowanie o tym że odbył się taki turniej za pośrednictwem lokalnych mediów mija się z celem..bo to po prostu wstyd. Czas najwyższy podziękować temu panu który zajmuje się siatkówka w Tczewie od lat i dać szanse innym osobą które ożywią ten sport. Dla przykładu podam że w mieście są amatorskie ligi futsalu czy koszykówki stojące na bardzo dobrym poziomie organizacji i prezentujące wysoki poziom sportowy.Podobnie powinno byś z piłką siatkowa.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx5 
 • +4

  siatkarz_gość

  06.12.2016, 21:33

  Aż trzy zespoły rywalizowały ? To naprawdę duży turniej .

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx7.xx8 
 • +2

  fan_gość

  12.12.2016, 14:39

  Siatkówka w Tczewie

  Popieram komentarze wcześniejsze i uważam ze ten pan, TCSIR uważa za swój folwark

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.