XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej (fot. Tcz.pl)
Tczew - XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

zobacz galerię zdjęć: 5
W czwartek 05.07.2018r ruszyło XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Do pierwszego turnieju zgłosiły się 32 zespoły (17 OPEN, 8 kobiet i 7 w kategorii 40+).

Warunki pogodowe idealne dla siatkarzy plażowych - ciepło, delikatnie zachmurzone niebo i brak wiatru.

We wszystkich kategoriach na początek rozegrano mecze w grupach, następnie w kategorii kobiet oraz kategorii 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W kategorii OPEN po meczach grupowych najlepsza "ósemka" rozegrała fazę ćwierćfinałów.


W kategorii Pań po ciekawym meczu zwyciężyła para Patrycja Deya : Karmen Sosińska pokonując w finale Karolinę Marshall i Karolinę Żurawską 21:16.
III miejsce wywalczyły Marysia Grętkiewicz i Izabela Narwojcz pokonując Julię Michalewicz i Klaudię Dusowską 21:16.
W kategorii 40+ najlepsi okazali się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak, którzy po bardzo ciekawych zwrotach akcji pokonali w finale Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka 21:16.
W meczu o III Miejsce jedyna w całym turnieju mieszana para Beata Klimkowska : Andrzej Masiak pokonała duet Ryszard Nowak : Damian Brose 21:15.

Otwarcie turnieju bardzo często jest kluczowe dla przebiegu całego GP, dlatego pierwsze mecze bywają niezwykle wyrównane. Potwierdzeniem tej reguły były rozgrywki w kategorii OPEN. Zawodnicy mając na uwadze fakt, że po pierwszym turnieju można się dobrze "ustawić" walczyli o każdą piłkę.

Po zaciętych meczach III miejsce wywalczyli Szymon Gutkowski : Łukasz Paszkowski pokonując w finale "B" Damiana Zemło i Kacpra Szymulę 21:11.
W finale "A" po widowiskowym spotkaniu lepsi okazali się jedni z faworytów - Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, którzy pokonali dzielnie walczącą parę Bartłomiej Więckiewicz : Adam Sobstyl 21:16.

Za tydzień, w czwartek 12 lipca, drugi z sześciu zaplanowanych turniejów.

Drukuj
Prześlij dalej