Trzecia wygrana z rzędu, dobry prognostyk przed półfinałami Mistrzostw Polski U19

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew (fot. mat. prasowe)
22 kwietnia 2017 roku o godzinie 13:30 wyjechaliśmy z Tczewa na mecz ligowy do Żukowa. Mecz rozpoczął się równo o godzinie 16:00, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Książąt Pomorskich. Wyszliśmy w składzie Węsierska- Choińska, Wolska, Burczyk, Alfuth- Salewska, Tryka, Fryca, Kwiatkowska, Krzyżanowska- Aronowska. Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry, prowadziliśmy grę krótkimi podaniami.

Jeśli jednak chodzi o sytuacje bramkowe, to oba zespoły miały podobną ilość. Na przerwę schodziliśmy z przewaga jednej bramki (2:1). Swoje bramki zdobyły: Aneta Fryca-6` (Aneta w sytuacji sam na sam z bramkarką, pewnym strzałem wewnętrzną częścią stopy, uderzyła obok nogi broniącej i piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce). Kwiatkowska Daria - 42` (po pięknej dwójkowej akcji w wykonaniu Oliwii Aronowskiej, oraz Anety Frycy, Daria zdobyła bramkę tuż z przed linii bramkowej). Bramkę w pierwszej połowie straciliśmy w 18 minucie spotkania. Po przerwie obraz gry, poprawił się na naszą korzyść, zawodniczki GKS Żukowo miały problemy aby stworzyć choć jedną sytuację bramkową.

Po zmianie stron atakowaliśmy „z wiatrem”. Bramki zdobywały: Martyna Tryka- 52` z rzutu karnego. Aronowska Oliwia - 68` po zamieszaniu w polu karnym, strzał ze skraju szesnastki. Fryca Aneta-74` Po składnej akcji całego zespołu, Oliwia Aronowska wyłożyła piłkę Anecie do tzw. „Pustaka”. Wielkie gratulacje dla całego zespołu za dobrą grę. Szczególne wyróżnienie dla Oliwii Aronowskiej, która zaliczyła bardzo dobry występ, i zanotowała bramkę oraz dwie asysty. Dobry prognostyk przed zbliżającymi się (26 kwietnia 2017 roku) półfinałami Mistrzostw Polski U19, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. O tym w następnym newsie!