Lider pokonany. Gryf pokazał pazury!

Gryf 2009 Tczew - Orkan Rumia SSA (fot. orkanrumia (YouTube))
Orkan Rumia, lider III ligi, otrzymał w Tczewie lekcję walki i ambicji. Gryf zagrał doskonale taktycznie, a przede wszystkim na "zero" w tyłach. Orkan wyszedł na mecz myśląc, że tczewianie oddadzą punkty bez walki. Srogo się jednak pomylił.

To Gryf był lepszą drużyną, która zasłużenie zdobyła komplet punktów. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy. Orkan zaskoczony presingiem Gryfa nie był w stanie skonstruować jakiejkolowiek sytuacji bramkowej. Owszem, po błędzie Gajewskiego, mógł zdobyć gola Drzymała, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Janiszewskiego. Gryf dominował niespodziewanie w środku pola (duża w tym zasługa Sławka Riebandta) i dopiął swego w 26 minucie. Maciek Meler podał do Kiwatrowskiego, ten oddał piłkę Borysowi. Andrzej wkręcił w ziemię obrońcę i mocno uderzył na bramkę. Piłka pomiędzy nogami Karola Biecke odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki. Szał radości na stadionie - 1:0! Wydawałoby się, że Orkan ruszy do ataku, ale nic z tego - Gryf znakomicie przerywał akcje gości i nie dopuścił do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Po przerwie Orkan przejął inicjatywę, ale nie przeprowadził żadnej ciekawej akcji. Jedynie stałe fragmenty gry siały niepokój pod naszą bramką. Gryf grał niesłychanie ambitnie i walecznie. Dzięki temu odniósł zasłużone zwycięstwo i udowodnił, że miejsce w III lidze jak najbardziej się tczewskiej drużynie należy. Bardzo przykro spotkanie zakończył wychowanek Wisly Tczew i nasz były zawodnik Paweł Dirda. "Didi" został odwieziony do szpitala po starciu z Patrykiem Tutkowskim. Mamy nadzieję, że Paweł szybko wróci do zdrowia i ponownie zasili drużynę z Rumi. Po końcowym gwizdku licznie zgromadzona publiczność rzęsistymi brawami podziękowała Gryfowi za naprawdę świetny mecz. Plama z Drawska została zmazana. Wygraliśmy z liderem i byliśmy co najmniej równorzędnym przeciwnikiem. Szczerze mówiąc, dzisiaj nie było widać, kto walczy o II ligę, a kto o utrzymanie. BRAWO GRYF!

Gryf 2009 Tczew - Orkan Rumia 1:0 (1:0)

Bramka: Borys 26'
GRYF: Janiszewski, Gajewski, Lepczak, Podbereżny, Meler, Kiwatrowski, Riebandt, Borys, Chyła, Nagórski, Poźniak oraz Tutkowski, Zittrich, Zawoliński, Resmerowski