Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej - już wkrótce w okolicach Tczewa

Agnieszka Deptulska z Tczewa - zdjęcie z mistrzostw świata (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej - już wkrótce w okolicach Tczewa
W dniu 10. kwietnia w lasach Swarożyna odbędą się Otwarte Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej organizowane przez organizację pożytku publicznego - Tczewskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowe. W zawodach zadeklarowało udział blisko 70 osób z różnych zakątków Polski. Równolegle w sobotę 10 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego dla młodzieży szkolnej w paśmie 3.5 MHz oraz w niedzielę 11 kwietnia w paśmie 144 MHz.

Radioorientacja sportowa jest sportem łączącym umiejętności biegu na orientację i poszukiwania kierunku nadającego radia. Rywalizacja związana jest z wyścigiem na czas, w którym zawodnicy używają mapy topograficznej, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych służących do poszukiwania nadajników radiowych, ukrytych w zróżnicowanych geograficznie terenie. Na tą okazję została wykreślona specjalistyczna mapa w skali 1:15 000 do biegów na radioorientację. Podczas zawodów uczestnicy będę używali urządzeń radiowych na 2m lub 80m według przydziału częstotliwości.

Start w Mistrzostwach Długodystansowych rozpoczyna się o 9:30, natomiast start w Mistrzostwach Powiatu rozpoczyna się o 11:00 o godzinie 15:00 przewidziano dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych medale i puchary. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w niepowtarzalnej przygodzie z przyrodą i technika jednocześnie. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Tomasz Deptulskiego pod numerem telefonu 602 368 269.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  gośc _gość

  01.04.2010, 17:23

  AKURAT

  Dzis 1 kwietnia ale moze nasi radni zainteresuja się Tczewskim sportem ?? najgorszy w Województwie !!!! co robi p. Prezydent Drewa ????? co Robi Dyrektor TcSiT ? co robi p. Tobiański ??? co robi p. Bejgrowicz ?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx4 
 • -2

  :)_gość

  02.04.2010, 15:30

  A ja zapraszam

  http://www.pbt.turystyka.pl XLV Rajdu na Orientację „PIERWIOSNKI” już w sobotę 10.04.2010 Czarna Woda. Impreza na orientację : )

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia