TALK 2016
W długim weekendzie TALKowym padły wyniki.

Sobotnie spotkania:

ProCam-Tcz : BOLMET 69 : 31
Gracze ProCam-Tcz nie zwalniają tempa. Kolejna wygrana, kolejna duża przewaga nad przeciwnikami. W meczu punktowali przeciwników Tomasz Hibner (24 pkt.) , Tomasz Smykowski (13) i Piotr Samujło (11). Pod koszami rządzili Bartosz Kosmaczewski (18 zb. I 5 bloków) i Tomasz Lange (12 zb.). W drużynie Bolmetu należy wyróżnić Michała Korsaka zdobywcę 10 punktów i 16 zebranych piłek oraz Tomasza Dembka (10 pkt.)
Statystyki meczowe:

Kaliska Basket : DEVILS 15:30
Drużyna z Kalisk bardzo postraszyła Devilsów. Przy wygranej w pierwszej kwarcie zapowiadało się na standardowy mecz Diabłów. Czyli osiągnięcie przewagi i zabawa w basket. Zawodnicy z Basketu mieli jednak inny plan. Wygrali wysoko następne dwie kwarty (20:8 i 14:10) i wychodzili na czwartą kwartę z ośmio punktowym prowadzeniem. Utrzymywali to prowadzenie do trzech minut przed końcem meczu. Wówczas wyszło doświadczenie drużyny Devils, a w szczególności Jarosława Kubaka. Wszystkie ze swoich sześciu punktów zdobył w decydujących 3 ostatnich minutach. Najpierw trafił za 3 punkty, następnie zakręcił przeciwnikami i zdobył 2 punkty oraz 1 punkt, ostatni w tym meczu z linii rzutów wolnych.
Zasługujący na pochwałę w tym meczu to Michał Saidowski (16 pkt. I 12zb.) z drużyny Devils i z Kaliska Basket Marcina Burcharda (23 pkt.) i Kaspera Zimnego (16pkt. I 12 zb.)

BASKET TEAM : Tigers 46 : 42
Tigers wygrali dwie pierwsze kwarty i wydawało się że są na dobrej drodze do pierwszego zwycięstwa w TALKu. Nic bardziej mylnego. Zabrakło zimnej krwi i opanowania w trzeciej kwarcie. Grę Basketu „pociągnął” Bartosz Kruk (18 pkt.), dobrze zagrali Rafał Roik i Dariusz Wolny zciągnięci z nie grającego w tej edycji Drink Teamu. Spokojem, doświadczeniem i zespołowością wygrany mecz przez Basket.

Mecze niedzielne:

DEVILS : BOLMET 63 : 36
Devilsi tylko w pierwszej kwarcie dali pograć młodym zawodnikom „narzędziowców”. W dalszych kwartach przeważał już Piotr Ross i spółka. Mecz przebiegał w przyjacielskiej atmosferze. Najlepsi w swoich zespołach okazali się. Devils: Dariusz Beyrowski (23 pkt.,18zb), Piotr Ross (17pkt., 11zb). Bolmet: Damien Spiczka (19 pkt.) i Mateusz Balbusa (10 pkt.)

ProCam-Tcz : Tigers 83 : 32
Nie liczyliśmy w tym meczu na niespodzianki. Baliśmy się trochę o zespół Tigers, żeby mistrzowie nie wybili im koszykówki z głów. Okazało się jednak, że nie aż tak wilk straszny. I po meczu zawodnicy Tigersów powiedzieli, że „wstydu nie ma”. Wynik rzeczywiście może straszyć, ale na pewno Tigersi wynieśli z tego meczu sporo doświadczenia.

Kaliska Basket : BASKET TEAM 60 ; 39
Stało się. Pierwsza wygrana zespołu Kaliska Basket w lidze TALK. Basket Team może nie w najsilniejszym składzie, ale solidnym, przegrał dość wyraźnie z drużyną z Kalisk. Widać z tej drużynie potencjał i jak przyzwyczają się do grania ligowego, stać ich na niejedną niespodziankę. Czyżby celowali w medal?