XXX turniej tenisa stołowego "Memoriał im. Bronisława Kuklińskiego"

(fot. mat. prasowe)
W dniu 21.10.2017 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Tczewie przy ul. Stoczniowców odbył się XXX turniej tenisa stołowego "Memoriał im. Bronisława Kuklińskiego" zorganizowany przez TCSiR w Tczewie.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor TCSiR p. Andrzej Błaszkowski, który uhonorował syna patrona turnieju p. Henryka Kuklińskiego oraz inicjatora tegoż memoriału p. Emila Georgijewa za wkład i rozwój tenisa stołowego w naszym regionie.

Wyżej wymienieni przybliżyli uczestnikom zawodów sylwetkę patrona oraz historię pierwszych turniejów.

Do zawodów przystąpiło 27 zawodników, w tym jedna kobieta oraz uczestnik najmłodszej kategorii wiekowej do lat 15.

Rywalizacja przy stołach tenisowych toczyła się w pięciu kategoriach, w wyniku których uzyskano następującą klasyfikację:

I Kat. Kobiety
1.Kruszyńska Agnieszka (Miłobądz)

II Kat. do lat 15
1.Szramke Maciej (Skarszewy)

III Kat.16-39 lat
W finale Bartosz Sosnowski z Postolina zwyciężył 3:1 tenisistę z Tczewa Radosława Żyłę.
W meczu o 2 miejsce Radosław Żyła pokonał 3:2 tenisistę z Przywidza Patryka Czajkowskiego.

IV Kat.40 lat i powyżej
W finale Waldemar Sadowski z Tczewa pokonał 3:0 zawodnika z Gdańska Roberta Kowalskiego.
W meczu o 3 miejsce Mieczysław Urbańczyk uległ po zaciętym pojedynku 2:3 zawodnikowi z miejscowości Grabina Zameczek Witoldowi Miklaszewskiemu.

1.Sadowski Waldemar (Tczew)
2.Kowalski Robert (Gdańsk)
3.Miklaszewski Witold (Grabina Zameczek)

V Kat. Zrzeszeni
W finale Otto Jakub z II ligowego zespołu Kusy Laskowice pokonał w stosunku 3:1 Gerowskiego Sławomira reprezentującego III ligowy zespół "Hera Tczew". W meczu o 2 miejsce Gerowski Sławomir w tym samym stosunku 3:1 pokonał Damiana Jóźwika również z "Hera Tczew".