Sambor Tczew domyka budżet i czeka na remont hali

na zdj. Monika Zielińska, Agnieszka Jaszkowska (fot. tcz.pl)
Tczew - Sambor Tczew domyka budżet i czeka na remont hali
W tym roku nasze miasto obchodzi 750 - lecie nadania praw miejskich. Jak na zamówienie, zespół Latochy Sambor Tczew właśnie osiągnął największy sportowy sukces w historii miasta, jakim jest niewątpliwie awans do superligi. Zarówno włodarze miasta jak i działacze klubu, świadomi są wielkiej odpowiedzialności i oczekiwań jakie spadły na młody zespół i wspólnymi siłami starają się aby superliga na lata zadomowiła się w Tczewie.

W najbliższy czwartek radni Tczewa mają debatować nad korektą budżetu. W kuluarach mówi się o sumie 400-500 tysięcy, jakie może otrzymać zespół. Takie pieniądze dałyby mocne podstawy finansowe i pewność, że zespół nie wycofa się po kilku meczach z braku środków.

W dalszym ciągu zespół wspierać będzie firma przewozowa Tomasza Latochy, która tak jak w poprzedni sezonie, zapewni drużynie transport na mecze wyjazdowe.

Wielkim problemem miasta jest nieodpowiednia hala, a w zasadzie jej parkiet. Jest to wyniszczający stawy i mięśnie beton z domieszką kauczuku, który powoduje duże przeciążenia stawów i mięśni, a co za tym idzie jest bardzo kontuzjogenny, na co narzekają nie tylko zawodniczki, ale także mieszkańcy miasta, którzy również korzystają z hali. W hali brakuje także porządnego nagłośnienia, oraz oświetlenia. Hala formalnie zarządzana jest przez Starostwo Powiatowe i ustami starosty zespół otrzymał zapewnienie, że zarówno parkiet jak i oświetlenie zostaną wymienione, a szacowany koszt remontu to ok 300 tysięcy złotych. Istnieje jednak pewna obawa, iż pierwsze mecze trzeba będzie rozegrać w pobliskim Malborku, Gniewie lub Gdańsku.

Mimo wielu problemów i braku doświadczenia z tak wysokim sportowo poziomem w mieście odczuwa się dużą mobilizację i chęć pomocy, co przy odrobinie sportowego szczęścia może pozwolić na osiągnięcie celu, jakim niewątpliwie będzie pewne utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywek. Wstępnie na grę w naszym zespole zgodziło się kilka niezłych zawodniczek, ale póki sprawy nie zostaną dograne władze klubu nie chcą zdradzać nazwisk. Pewne jest natomiast to, iż z zeszłorocznego składu ubyła tylko Karolina Kula, a reszta zawodniczek zgłosiła chęć występów w superlidze. W superlidze, gdyż tak od przyszłego sezonu nazywać będzie się najwyższa klasa rozgrywkowa, a tytularnym sponsorem ligi mężczyzn i kobiet zostało PGNiG.
Pierwszy mecz już 4 września.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  z poplątaniem_gość

  23.06.2010, 00:32

  pomieszanie

  A może artykuł powinien wyglądać tak .." radni Tczewa mają debatować ,jednak Wielkim problemem miasta jest fakt ,że Hala formalnie zarządzana jest przez Starostwo Powiatowe i ustami starosty zespół otrzymał zapewnienie,że przy odrobinie sportowego szczęścia, nie wycofa się po kilku meczach z braku środków."

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx2 
 • +4

  mieczyslaw

  25.06.2010, 11:59

  czyli jak zwykle,

  konflikt na linii starostwo - maisto. bo najwazniejsze jest przypisanie sobie sukcesow, a nie praca z korzyscia, w tym wypadku dla miasta i konkretnie druzyny. Przekazac funkcje starosty prezydentowi, bedzie spokoj. Bedzie w koncu spojnosc decyzyjna, brak sporow politycznych i jedna wyplata mniej (pomijajac doradcow i zastepcow).

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Patriot_gość

  23.06.2010, 13:52

  Dziewczyny ja wierze w Was!

  Miasto powinno zaopiekowac sie finansowo Samborem.Wkońcu to jedyna tczewska drużyna w ekstraklasie odkąd sam nomen omen Sambor II ochrzcił Tczew.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • -1

  borysek_gość

  24.06.2010, 08:26

  zapraszamy do Gniewu, a atmosferka będzie jak dawniej na spotkaniach Hetmana Gniew, o czym przekonało się więszość zadwodniczek ówczesnego żeńskiego Sambora , które z swoim trenerem praktycznie w co drugi weekend odwidzały Gneiwska halę, wiec atmosfera gniewskiego piekiełka jest im nieobca!:)

  Odpowiedz
  IP: 94.78.xx7.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.