Zakończyły się ferie Powiatowym Centrum Sportu

Ferie z PCS (fot. mat. prasowe)
Tczew - Zakończyły się ferie Powiatowym Centrum Sportu

zobacz galerię zdjęć: 4
Ferie zimowe 2018 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie dobiegły końca - czas na krótkie podsumowanie.

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie od wielu lat w okresie zimowych ferii jest organizatorem imprez sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z powiatu tczewskiego. Tegoroczny program ferii obejmował turnieje halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i piłki siatkowej, które rozgrywano w różnych kategoriach wiekowych. Brali w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich zarówno z terenu Miasta Tczewa jak i okolicznych miejscowości m. in. z Lisewa, Swarożyna, Malborka, Starogardu Gdańskiego oraz Gdańska i Sopotu.
Przez dwa tygodnie halę widowiskowo-sportową przy II LO w Tczewie, gdzie odbywały się turnieje odwiedziło 173 sympatyków sportu biorących udział w zawodach. Średnio dziennie w zawodach uczestniczyło prawie 30 zawodników. Największym zainteresowaniem cieszyły się turnieje piłki nożnej oraz siatkówki w kategorii gimnazjum i szkół średnich. Łącznie wzięło w nich udział 27 drużyn. Zawodnicy przybierali różne wymyślone przez siebie nazwy drużyn.

W zawodach piłkarskich bezkonkurencyjne okazały się drużyny:
1. FC Ogórki - w kategorii wiekowej 2005-2010
2. Koksy - w kategorii wiekowej 2002-2004
3. Plandeka na Żuka - w kategorii wiekowej 1998-2001

W turniejach siatkówki zwyciężyły drużyny:
1. Harppie - w kategorii dziewcząt
2. Wymiatacze - w kategorii chłopców


W rozgrywkach tenisa stołowego I miejsca zdobyli:
1. Marcin Czaja - w kategorii wiekowej 2005-2010
2. Błażej Arlukiewicz - w kategorii wiekowej 1998-2001

Tegoroczne ferie zimowe 2018 przebiegały pod hasłem "Bezpieczeństwo i Zdrowie Powiatu Tczewskiego poprzez Sport". W programie w ramach kampanii bezpieczeństwa i zdrowia w pierwszy dzień każdego tygodnia Ferii zorganizowano pokazy Ratowników medycznych. Ratownicy przy użyciu fantomów, szyn Kramera, kołnierzy ortopedycznych i i innych elementów wyposażenia ratowniczego omawiali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł skorzystać z okazji i zweryfikować swoją wiedzę w tym zakresie, a jednocześnie pod okiem specjalisty przećwiczyć podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie ich znajomość może okazać się niezbędna, aby uratować bądź utrzymać kogoś przy życiu.
W każdy poniedziałek przed turniejami odbyły się także spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, którzy omawiali zagrożenia na jakie dzieci i młodzież może być narażona w okresie zimowych ferii. Uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się też jak takim zagrożeniom zapobiec. W trakcie krótkich pogadanek do uczestników zawodów policjant zwracał się z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie zimowych ferii oraz uprzedzał o konsekwencjach ich zlekceważenia.
Z każdego dnia ferii na stronie internetowej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie można było zobaczyć zdjęcia z poszczególnych dni Ferii z tut. PCS.
Wszystkie turnieje odbyły się w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10. Udział w zawodach był bezpłatny.
Miłośnicy biegów w każdą sobotę o godz. 9.00 mogli spotkać się na Bulwarze na Wisłą i wziąć udział w biegach w ramach biegów parkrun Tczew.
Triumfatorów wszystkich zawodów nagrodzono pamiątkowymi  dyplomami. Uczestnicy otrzymali batony i napoje. Wśród uczestników pokazów sposobów udzielania pierwszej pomocy rozdano także mini apteczki pierwszej pomocy.
Kolejne zimowe ferie już za rok, a do wakacyjnego wypoczynku pozostało niespełna pięć miesięcy. Wszystkim, którzy skorzystali z oferty Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie składamy serdeczne podziękowania i już zapraszamy na Ferie przyszłoroczne oraz wszystkie inne imprezy organizowane przez PCS w Tczewie w tym i przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia.

Więcej informacji na stronie: www.pcs.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej