Tcz.pl logo

Szukaj

Rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

W piątek (08.05) odbyła się prezentacja tablicy informacyjnej przy mogile żołnierzy radzieckich, przy ul. 30 Stycznia. Tablica została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i jest efektem społecznej petycji. Podczas piątkowej prezentacji obecni byli przedstawiciele IPN z Warszawy i Gdańska - Joanna Sulej-Piskorz, zastępca dyr. Biura Upamiętniania Walki i Męczeństwa oraz Marek Szymaniak, dyrektor Oddziału w Gdańsku, wiceprezydent Andrzej Gockowski oraz sekretarz Joanna Odya. W rocznicę zakończenia II wojny światowej złożono też kwiaty na grobie na cmentarzu przy ulicy 30 Stycznia, w którym spoczywają szczątki ofiar tego światowego konfliktu.
W piątek (08. 05) odbyła się prezentacja tablicy informacyjnej przy mogile żołnierzy radzieckich, przy ul. 30 Stycznia. Tablica została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i jest efektem... czytaj więcej
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
  
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 15100 SUBSKRYBCJI
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
14 324 593 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

  • +12

    Gerald _gość

    08.05.2026, 13:53

    Przyjechał sam prezes IPN, a prezydent nie przyszedł. Wstyd mi za to miasto. Kombatant

    Odpowiedz
    IP: 185.220.xx1.xxx  #
  • -10

    gośścin_gość

    08.05.2026, 14:15

    Obecny był Z-ca Prezydenta i Sekretarz. Nie stanowi to nietaktu a więc Twój komentarz jedynie Tobie wstydu przynieść może.

    Cytuj
    IP: 185.167.xx4.xx6  #
    +12

    Anna_gość

    08.05.2026, 14:24

    Widziałam jak w-ce prezydent biegł. Prawie się przewrócił. No na pewno to miało tak być. Na pewno tak miało to wyglądać?

    Cytuj
    IP: 185.220.xx1.xx9  #

    Może _gość

    10.05.2026, 17:27

    Może to lepiej.

    Cytuj
    IP: 195.128.xx1.xx2  #

    Czarny_gość_gość_gość_gość

    11.05.2026, 06:57

    Pomnik

    Brawo panie prezydencie a zastepce won z ratusza!!!!!!!!!!!

    Cytuj
    IP: 109.207.xx1.xx8  #
  • -10

    Tyry_gość

    08.05.2026, 14:13

    Święto szczytne, ale niestety blisko tego wydarzenia kręcą się środowiska wszechpolskie, znane ze swojego nacjonalizmu, nienawiści i zaściankowości. Obecna władza w Tczewie nie eksponuje ich za bardzo, ale mają aktywne kontakty.

    Odpowiedz
    IP: 188.33.xxx.xx5  #
  • -14

    zaza_gość

    08.05.2026, 20:30

    To pewnie był powód dla którego zabrakło prezydenta miasta. I dobrze

    Cytuj
    IP: 109.197.xx7.xx2  #
    +7

    Max_gość

    08.05.2026, 22:58

    Wrzuć na luz

    Zamiast jątrzyć, zrób coś samemu. Poświęć swój czas i zaangażuj się. Chłop już niejedną rzecz ogarnął. Zamiast zazdrościć to weź się za robotę. Pokaż na ile cię stać. Za paczki na święta dla dzieciaków też ich będziesz krytykować? Dobrze, że takich malkontentów, jak ty jest coraz mniej.

    Cytuj
    IP: 82.23.xx6.xx9  #
  • +2

    Kalesony Boga Wojny _gość

    08.05.2026, 16:42

    2 wojna zakończyła się 2 września.

    To w Europie skończyła się 8 maja, a świat nadal walczył. I teraz też walczy.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx5.xx9  #
  • B._gość_gość

    09.05.2026, 06:54

    Oby.

    "To pewnie był powód dla którego zabrakło prezydenta miasta. I dobrze"

    Jeszcze niech przestanie pokazywać się z Kazimierzem Smolińskim, bliskim kolegą Janusza Kowalskiego. Dlaczego? O, to już chyba większość wie.

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx2.xx3  #
  • +4

    Tom _Boy__gość_gość

    09.05.2026, 14:57

    Dla Polski nie było zakończenia drugiej wojny światowej. Z okupacji Niemieckiej, trafiliśmy pod okupacje Sowiecką...

    Odpowiedz
    IP: 31.135.xx5.xx2  #
  • -1

    Adam_gość

    10.05.2026, 10:55

    x

    Byliśmy wtedy tak zależni od ZSRR jak teraz od USA Zmienił się tylko wielki brat

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.