tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 01:30
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie

Data wydarzenia: poniedziałek, 11.07.2011
Opublikowano: poniedziałek, 04.07.2011, 14:40. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę sztuki "Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie". Na wystawie zostaną zaprezentowane różnorodne prace 9 artystów z Polski, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Turcji. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 11 lipca br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Pamela Cardwell
Ukończyła studia licencjackie na Virginia Commonwealth, a magisterskie na Uniwersytecie Pennsylvania. W latach 1998 - 2002 uczyła rysunku na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze (Turcji). Wykładała na Uniwersytecie Filmowo - Teatralnym i Akademii Sztuki w Tbilisi. Stypendytska Fundacji Fulbrighta, Fundacji Joan Mitchell. Pobyt studyjny w Altos de Charon przyznany przez Parsons School of Design w La Romano (Dominikana). Była rezydentem w Garikula w Gruzji, w Yaddo, Fundacji Albers, Millay Colony i Fundacji Edwarda Albee.
Armağan Gökçearslan. Ukończyła grafikę na na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze. Rysunku uczyła się pod kierunkiem Muharrem Pire (znanego tureckiego artysty). Pracuje jako assistant professor na uniwersytetach Gazi w Ankarze, Bałkańskim w Mołdawii, i Bliskowschodnim na Cyprze.

Atilla İlkyaz

Ukończył studia z zakresu malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze; doktorat zdobył na Uniwersytetu Hacettepe w Ankarze. Stypendysta rządy włoskiego, rumuńskiego i węgierskiego. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Gazi w Ankarze oraz na Wydziale Sztuk Pięknych na Międzynarodowym Uniwersytecie Bałkańskim w Skopje w Macedonii.

Feyza İlkyaz

Ukończyła studia w zakresie malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze. Zaczyna pracować jako nauczyciel malarstwa; studia magisterskie z malarstwa ukończyła na Uniwersytecie Hacettepe. W 2008 r. rozpoczyna studia doktoranckie z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Gazi.

Cezmi Orhan

Ukończył studia licencjackie w Instytucie Malarstwa na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe. Był przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, oddział w Ankarze. Miał 15 indywidualnych wystaw. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.

Cebrail Otgun

Ukończył studia z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe; pracował jako wykładowca na Uniwersytecie İnönü i na Uniwersytecie Mersin. Obecnie pracuje w Instytucie Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Uczestniczył w dziewięciu międzynarodowych wystawach. Miał 14 indywidualnych i wiele wystaw zbiorowych w Turcji. Otrzymał 7 nagród.

Iris Weber

Urodziła się i dorastała w Szwajcarii. Rozpoczęte studia medyczne zarzuciła dla scenografii. Później odbyła staż u Wernera Hutterli w brneńskim Stadttheater. Wyjechała do Niemiec i ukończyła sudia z zakresu sztuk pięknych i scenografii pod okiem Klausa Gelhaar’a. Po otrzymaniu dyplomu, zajęła się skatalogowaniem i wydaniem spuścizny szwajcarskiego poety Stefana Sadowskiego. Przez jakiś czas mieszkała w Wilnie, odbywając tam szwajcarskie stypendium Artest. W swych pracach i mini projektach teatralnych wykorzystuje najróżniejsze media i formy; od rysunku poprzez rzeźbę a na kostiumach kończąc.

Semra Yucel

Ukończyła malarstwo na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Miała 9 indywidualnych wystaw. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą. Otrzymała dwie nagrody.

Beata Zalewska

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. W. Łajminga w 1992 roku. Od roku 2000 jest nauczycielem akademickim na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Bilkent w Ankarze (Turcja). Obecnie pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych
w Gruzji, Niemczech, Polsce, USA, Turcji.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
drukuj
Artykuł przeczytano 1501 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 109.207.xx7.xx3
Data: 11.07.2011, 19:26
Bardzo fajna i interesująca wystawa ;) Coś zupełnie niespotykanego. Warto przyjść i zobaczyć!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew