Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz (fot. gdansk.pl)

odbyło się
23
09.2009
Środa
Tczew - Znana podróżniczka opowie o samotnym rejsie

Znana podróżniczka opowie o samotnym rejsie

Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie zaprasza na spotkanie z niezwykłą kobietą - Krystyną Chojnowską Liskiewicz - pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię, odznaczoną Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Znana podróżniczka opowie o swoich życiowych pasjach i o rejsie, którym wpisała się w historię świata. Urodziła się 15.07.1936r. w Warszawie. Studia ukończyła na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej z tytułem inżyniera budowy okrętów. Posiada stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej. Swoją żeglarską pasję dzieli z mężem - Wacławem Liskiewiczem. Wspólnie żeglują po wodach całego globu. Jednak tę najważniejszą podróż, która przyniosła Jej światową sławę, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz przebyła sama. Samotny rejs dokoła Ziemi rozpoczęła w 1976r., na pokładzie jachtu Mazurek, żeby po dwóch latach, 20 marca 1978r., zamknąć pętlę dookoła globu w pobliżu wysp Zielonego Przylądka.
O trudach tego rejsu, niebezpieczeństwach, samotności, ale też niezapomnianych chwilach opowie nam 23. września o godz. 9.00 i 11.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30. Stycznia 4 w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Maraton Oscarowy w kinach Helios!

Maraton Oscarowy w kinach Helios!

17 lutego, tuż przed ceremonią wręczenia najważniejszych nagród filmowych, ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na wyjątkowy Maraton Oscarowy. W ciągu zaledwie jednej nocy zaprezentowane zostaną aż cztery filmy, które łącznie...