tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 10:43
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Centrum Kultury i Sztuki świętuje 35-lecie działalności

Data wydarzenia: sobota, 18.09.2010
Opublikowano: czwartek, 02.09.2010, 16:40. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na uroczystości z okazji jubileuszu 35 - lecia działalności Centrum, które odbędą się 18 września 2010r. Rozpoczęcie - o godz. 18.00, w sali widowiskowej CKiS (Tczew, ul. Wyszyńskiego 10).

W programie:

• uroczysty koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS
• recital Agaty Sowy z akompaniamentem Joanny Klekowieckiej
• wystawa fotografii z działalności CKiS
• w Parku przy CKiS - koncert folkowego zespołu PSIO CREW + pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia WANDALO z Gniewa


Do wspólnego świętowania zapraszamy przyjaciół, byłych i obecnych współpracowników oraz wszystkich, wspierających naszą działalność.


Krótko o historii CKiS:

Działalność tczewskiej placówki kulturalnej sięga roku 1975, kiedy to w dawnym Domu Socjalnym Pomorskiej Fabryki Gazomierzy powstał Tczewski Dom Kultury z siedzibą przy ul. Kołłątaja. Już w tamtym okresie, pod kierownictwem pierwszego dyrektora Jana Morusa, zaczęło funkcjonować wiele klubów, w tym najsłynniejszy Dyskusyjny Klub Filmowy “Sugestia”.
Kolejne lata funkcjonowania TDK charakteryzują się różnorodnością działań na rzecz kultury lokalnej. Przy placówce, powstał wydający publikacje i czasopisma Kociewski Kantor Edytorski. Organizowano także: Wojewódzkie Konkursy Filmów Amatorskich, wystawy plastyków i fotografów, Dni Kultury, Oświaty, Prasy i Książki, Festiwal Pieśni Chóralnej, Jesienny Przegląd Filmów Polskich, Festiwal Muzyki Rockowej, Tczewskie Sobótki, spotkania z Mikołajem oraz dyskoteki i zabawy. Powstały także: Młodzieżowe Sceny Dramatyczne, Studia Prób Teatralnych oraz Dziecięce Teatrzyki. TDK wspierał także istniejącą od 1947 roku Harcerską Orkiestrę Dętą, Chór Męski “Echo” (rok powstania 1923) oraz Dyskusyjny Klub Filmowy “Sugestia”.
W roku 1995 Tczewski Dom Kultury został połączony z Domem Kultury Kolejarza i w ten sposób powstało Tczewskie Centrum Kultury, które z kolei w 2003 roku zostało przeniesione z obiektu przy ulicy Kołłątaja 9 do obiektu przy ul. St. Kard. Wyszyńskiego 10. W budynku funkcjonują: Fundacja Domu Kultury, Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej “Pomost” i Tczewskie Towarzystwo Kulturalne “Brama”. Kilka lat temu nastąpiło połączenie Tczewskiego Centrum Kultury z Tczewskim Domem Kultury. W lipcu 2007 r instytucja przeszła kolejną reorganizację w wyniku której mamy obecne Centrum Kultury i Sztuki.
Obecnie tczewska placówka, kierowana przez Tadeusza Żmijewskiego, to prężnie rozwijająca się instytucja, która kieruje swoją bogatą ofertę kulturalną zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Sekcje zainteresowań, liczne festiwale, koncerty i wernisaże - to najlepsza wizytówka obecnego Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
drukuj
Artykuł przeczytano 2141 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Podpis
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
park za ckis ~ kierowca_gość
IP: 109.207.xx8.xx9
Data: 18.09.2010, 20:53
Jestem ciekawy jak długo będą chalasowac ?! W niedziele muszę wstać o 4:00 rano,czy się wyspie ????? O 5 z kawałkiem będę wiózł autobusem ludzi w kierunku Gniewa. Będąc niewyspany, zdenerwowany jaka będzie zdolność mojej koncentracji na drodze ???????? A w razie wypadku i kilku, kilkudziesięciu rannych pasażerów policja powie "wina po stronie kierowcy" bo to , bo tamto. Nikt nie weźmie pod uwagę tego, ze bylem niewyspany i w zlej kondycji psychicznej z powodu chalasu. Ale kogo to obchodzi ???? Organizatora tej imprezy ?? Do 22:00 i koniec,tak mówi prawo, a ja mam konstytucyjnie zagwarantowane prawo do odpoczynku --- i co ? Ktoś mi je zabiera !!!!!! To jest ta wolność , czy dowolność ?! Oczywiście mam okna plastikowe zamknięte i jeszcze słychać chalas !!! Nie wspomnę o starszych ludziach, którym należy się spokój ! Apeluje do organizatorów imprez o branie pod uwagę innych ludzi i ich praw. P.S. mam nadzieje,ze moderator "przepuści" ten post.
Brak zdjęcia
0
sophia_gość
IP: 109.197.xx9.xx3
Data: 19.09.2010, 14:47
Kierowco - hałas przez "h" :) Wyspałes się ????
 
Brak zdjęcia
0
re ~ kierowca_gość
IP: 109.207.xx8.xx9
Data: 19.09.2010, 18:20
Widzisz jaki był mój stan ? Popełniłem tak prymitywny błąd, cóż najlepszym się zdarza .
Brak zdjęcia
+1
malkontenctwo_gość
IP: 109.243.xxx.xx5
Data: 20.09.2010, 14:30
twój stan to zrzędziarstwo ! i co nie masz na co narzekać bo koncert skonczył sie o 22 ??? a tak a propos koncertu to był ogień !!!!!!!!!!!!!!!!! szumi jawor soundsystem !!! górale najlepsi są !!!! Pozdro dla wszystkich tczewskich narzekadeł :)))))))))
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew