tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 17:49
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Filmowe hity na jesiennym koncercie

Data wydarzenia: sobota, 22.10.2011
Opublikowano: poniedziałek, 10.10.2011, 13:35. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na Koncert Jesienny NAJWIĘKSZYCH FILMOWYCH HITÓW w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS z udziałem solistki Magdaleny Witczak.

22 października 2011 r. godz. 18.00
Sala widowiskowa CKiS
ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
bilety: 10 zł

Orkiestra Kameralna Progress

to młody zespół, błyskotliwie wkraczający na scenę muzyczną Wybrzeża. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Członkowie orkiestry wielokrotnie współpracowali z czołowymi postaciami scen muzycznych, koncertując w większości państw Europy. Orkiestra Kameralna Progress śmiało wkracza na sceny muzyczne Trójmiasta, jak i poza jego granice, pozyskując coraz liczniejsze kręgi wiernych słuchaczy. Bierze udział w znaczących wydarzeniach muzycznych na terenie całego Pomorza. Zespół wykonuje kompozycje od baroku po współczesność, nie stroni również od muzyki filmowej i rozrywkowej


Szymon Morus

Założyciel, dyrygent oraz kierownik artystyczny Orkiestry Kameralnej PROGRESS. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec dr Andrzeja Kacprzaka. Pełni rolę koncertmistrza grupy II skrzypiec w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, współpracuje również jako skrzypek z Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Państwową Operą Bałtycką. Stypendysta nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uczestnik wielu krajowych oraz międzynarodowych kursów kameralistyki, od 2009 roku również pedagog pomorskich szkół muzycznych. Ściśle współdziała z instytucjami kulturalnymi Trójmiasta i okolic. Od sierpnia 2010 roku razem z akordeonistą Pawłem Zagańczykiem współtworzy cykl koncertów pt. "Akordeon-Kameleon". W lutym 2011 roku poprowadził Elbląską Orkiestrę Kameralną w autorskim projekcie pt. "W krainie argentyńskiego tanga". W marcu 2011 roku poprowadził gościnnie orkiestrę Polskiej Filharmioni Kameralnej Sopot. Koncertował m.in. w Niemczech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii u boku tak wybitnych artystów jak Thanos Adamopoulos, Thuring Bram, Zygmunt Rychert, Massimiliano Caldi, Jan Stanienda, Konstanty Andrzej Kulka, Ivo Pogorelich, Adam Klocek, Wojciech Rajski, Tadeusz Strugała czy też Jerzy Maksymiuk. Obecnie student dyrygentury symfoniczno-operowej gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Wojciecha Rajskiego.

Magdalena Witczak - sopran koloraturowy

Urodzona w Łodzi, edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach. Kształcąc słuch i wrażliwość marzyła jednak o śpiewie. W roku 1992 ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec. W latach 1993-1999 studiowała w klasie śpiewu solowego ad. Bożeny Harasimowicz-Haas w gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, którą ukończyła otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach interpretacji muzyki wokalnej w kraju i za granicą pod kierunkiem takich pedagogów jak: Adele Stolte, Judith Beckmann (Bachakademie Stuttgart), Krystyna Szostek-Radkowa, Gerhard Kahry, Christiane Hampe, Christian Elsner, Ryszard Karczykowski, Fedora Barbieri, Wojciech Drabowicz, Olga Szwajgier. Działalność koncertową rozpoczęła już w czasach studenckich wykonując "Stabat Mater" J.Haydna (Filharmonia Częstochowska 1996), "Mszę koronacyjną" W.A. Mozarta (Filharmonia Rzeszowska 1997), "Requiem" A.L.Webbera (Państwowa Filharmonia Bałtycka w Gdańsku 1997), "Magnificat" M. J .Żebrowskiego (Państwowa Filharmonia w Łodzi 1998).

We wrześniu 1999 roku zadebiutowała rolą Rozyny w "Cyruliku Sewilskim" G. Rossiniego biorąc udział w premierze rozpoczynającej obchody 50-lecia działalności Państwowej Opery Bałtyckiej, otrzymując entuzjastyczne recenzje. Sukces powtórzyła rok później wykonując partię Zuzanny w "Weselu Figara" W.A.Mozarta. Na deskach Opery Bałtyckiej wykonuje także partie: Noriny w "Don Pasquale", Fasquity w "Carmen" oraz hrabianki Stasi w "Księżniczce czardasza". Bierze udział w licznych festiwalach. Od roku 2001 współpracuje z Operą i Operetką w Szczecinie gdzie w kwietniu 2002 wzięła udział w premierze "Balu maskowego" G. Verdiego występując u boku Fiorenzy Cossotto. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych kompozytorów polskich. W październiku 2001 r. wzięła udział w światowym prawykonaniu "Missa Festiva" K. Rozbickiego, która została wydana na płycie przez firmę Acte Preable. Koncertuje na całym świecie. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. Swoją wiedzę wykorzystuje również w pracy pedagogicznej - prowadzi klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II st. im. I. Paderewskiego w Słupsku. W maju 2006 uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej, w dyscyplinie artystycznej - wokalistyka.
drukuj
Artykuł przeczytano 1163 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew